19/04/2024
Aktualności

Pogoniści na turnieju Regions Cup w Wałczu

24-26 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbył się regionalny turniej piłkarzy amatorów UEFA Regions’ Cup. W 18-osobowej kadrze województwa pomorskiego znalazło się także dwóch zawodników Pogoni: Grzegorz Kowalski i Kacper Markowski. Kadra Pomorza w pierwszym spotkaniu uległa Wielkopolsce 2:0, w drugim przegrała 2:0 z Zachodniopomorskim i na koniec zremisowała 1:1 ze zwycięzcą turnieju ekipą Kujawsko-Pomorskiego, która tym samym awansowała do finału krajowego. Druga była kadra Wielkopolski, trzecie Zachodniopomorskie, województwo Pomorskie zajęło czwartą lokatę.

– Zabrakło nam trochę szczęścia, straciliśmy głupie bramki i choć mecze były wyrównane, to wyniki już nie – skomentował trzydniowy turniej Grzegorz Kowalski, zawodnik Pogoni. – Mieliśmy świetne warunki, odnowę biologiczną, atmosfera pomiędzy chłopakami była ok. i gdyby nie wyniki, wspomnienia byłyby bardzo miłe.

Ile w turnieju zagrali zawodnicy Pogoni? Obaj nasi zawodnicy wystąpili we wszystkich meczach, ale rozpoczynając je z ławki rezerwowych. Grzegorz Kowalski w meczu z Wielkopolską zagrał w II połowie 45 minut, Kacper Markowski 30 minut. Z Zachodniopomorskim Kowalski zagrał 25 minut, a jego kolega Markowski 30 minut. W ostatnim meczu z Kujawsko-Pomorskim Kowalski przebywała boisku 45 minut, Markowski 30 minut. Na boisko Kowalski wchodził za Mateusza Prinza z Orkana Rumia, Markowski zastępował jednego z dwóch napastników Polonii Gdańsk Szymona Rychłowskiego lub Adama Piątkowskiego.

Rozgrywki piłkarskie UEFA Regions' Cup to rywalizacja najlepszych zawodników amatorów od 18 do 23 roku życia, którzy nie brali nigdy udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi.