reklama
Aktualności

49-latek cudzą kartą płacił w Łebie. Za ponad 20 zakupów grozi mu 10 lat więzienia

49-latek cudzą kartą płacił w Łebie. Za ponad 20 zakupów grozi mu 10 lat więzienia

Kryminalni z Lęborka zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniami. Sprawca posługując się znalezioną cudzą kartą bankomatową, robił zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby. Zatrzymany mężczyzna usłyszał łącznie 23 zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.


Lęborscy kryminalni pracując nad sprawą szeregu kradzieży z włamaniem na cudze konto, do jakich doszło w ciągu kilku ostatnich dni, ustalili i zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca, który znalazł zagubioną kartę bankomatową, przez trzy dni robił przy jej użyciu zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby, kradnąc w ten sposób z konta pokrzywdzonego pieniądze. Gdyby pokrzywdzony w porę nie zablokował karty, mógłby stracić więcej, gdyż złodziej jeszcze pięciokrotnie próbował posłużyć się jego własnością.
Zatrzymany 49-latek usłyszał wczoraj łącznie 23 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tego przestępstwa. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
Komentarze