reklama
Aktualności

„Niebieski Skarb” szkoli rodziców i pedagogów

„Niebieski Skarb” szkoli rodziców i pedagogów

„Autyzm – trudne życie w czasach pandemii. Potrafię pomagać” to tytuł szkolenia-warsztatów jakie zorganizowało 18 września br. lęborskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Szkolenie poprowadziła dr Marta Jurczyk – adiunkt w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, seksuolożka kliniczna, pedagożka specjalna i społeczna, edukatorka. Dr Marta Jurczyk związana jest z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku. Tematyka warsztatów krążyła wokół sytuacji trudnych w autyzmie i umiejętności ich rozwiązywania czy seksualności osób z autyzmem. Każdy uczestnik otrzymał teczkę z materiałami oraz certyfikat uczestnictwa.

– Szkoleniowy dzień podzieliliśmy na dwie części. Rano uczestniczyło w nim 12 rodziców osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, po południu odbyły się 5-godzinne zajęcia dla 13 osób pracujących z osobami z autyzmem lub z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, czyli nauczycieli, pedagogów, terapeutów. Do wzięcia udziału w szkoleniu zaprosiliśmy nie tylko członków naszego Stowarzyszenia, ale też np. nauczycieli wspomagających naszych podopiecznych i innych z placówek oświatowych powiatu lęborskiego – wyjaśnia prezes Niebieskiego Skarbu Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Szkolenie zostało dofinansowane ze środków Wojewody Pomorskiego w ramach projektu z zakresu pomocy społecznej i było dla uczestników bezpłatne.

Komentarze