reklama
Aktualności

W Łebie protestowali armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego

W Łebie protestowali armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego

W sobotę mundurowi z Łeby i Lęborka, wspierani przez funkcjonariuszy OPP w Gdańsku, zabezpieczali miejsce protestu armatorów rybołówstwa rekreacyjnego, jaki odbył się przy wjeździe do Łeby. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo zarówno osób protestujących jak i mieszkańców oraz turystów.

Kilkunastu protestujących od godziny 9:00 blokowało wjazd do Łeby od strony drogi W-214. Manifestacja odbywała się na przejściu dla pieszych, ale mundurowi zabezpieczali nie tylko miejsce protestu, większa niż zwykle ilość patroli znajdowała się również na terenie miasta. Łebscy i lęborscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku, skierowanych do służby w Łebie na cały letni sezon. Ich głównym celem było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osób protestujących, jak i mieszkańców oraz turystów. Policjanci drogówki dbali o porządek i bezpieczeństwo na drogach. Monitorowali trasy dojazdowe do Łeby pod kątem natężenia ruchu i ewentualnych zagrożeń. W czasie, gdy na drodze tworzyły się zatory, regulowali ruch i wskazywali kierowcom objazdy, aby umożliwić im swobodny dostęp do miasta.

reklama

Protestujący schodzili z przejścia w krótkich odstępach czasu, aby umożliwić kierowcom wjazd i wyjazd z miasta. Policjanci nie odnotowali w tym czasie poważniejszych incydentów.

Komentarze