reklama
Aktualności

Zwiększone siły policyjne na terenie Łeby i gminy Wicko

Zwiększone siły policyjne na terenie Łeby i gminy Wicko

W minionym tygodniu Komendant Powiatowy Policji w Lęborku, nadkom. Mariusz Mejer uroczyście przywitał policjantów Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku, którzy w okresie letnim będą wspierać miejscowych mundurowych w pełnieniu służby na terenie Łeby i gminy Wicko. Dodatkowe siły policyjne mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających te rejony.

reklama

W czwartek (1 lipca br.) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Lęborku odbyło się oficjalne przywitanie 20 funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku. W sezonie letnim dodatkowe siły policyjne będą stanowić wsparcie dla mundurowych z Łeby w pełnieniu służby na terenie miasta oraz gminy Wicko. Funkcjonariuszy OPP przywitało kierownictwo lęborskiej Policji w osobie Komendanta, nadkom. Mariusz Mejera i I Z-cy Komendanta, podinsp. Joanny Kowalik – Kosińskiej, którym towarzyszyli Naczelnik Wydziału Prewencji, nadkom. Adam Thiel oraz Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Łebie, asp. sztab. Jan Kowalczyk.

Sezon letni to czas wytężonej pracy mundurowych. Komendant Powiatowy Policji w Lęborku w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających Łebę, dodatkowo kieruje do służby na terenie tego miasta wsparcie policyjne w postaci służb dochodzeniowych i kryminalnych. Nie zabraknie również w tym okresie większej ilości patroli ruchu drogowego, które zadbają o bezpieczeństwo na drodze W-214.

Funkcjonariusze OPP swoją służbę na terenie tej nadmorskiej miejscowości zaczynają już dziś i będą ją pełnić do końca sezonu letniego, czyli do 31 sierpnia. Zakwaterowanie i żywienie tych policjantów na naszym terenie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu samorządów gminy Wicko i Łeby.

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę