reklama
Aktualności

Młody kierowca doprowadził do zderzenia

Młody kierowca doprowadził do zderzenia

Cztery samochody zderzyły się w pobliżu miejscowości Rybki w gminie Nowa Wieś Lęborska. Kierująca jednym z aut kobieta trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Ze wstępnych ustaleń lęborskich funkcjonariuszy wynika, że na drodze z Rybek do Malczyc, kierujący peugeotem podczas wyprzedzania, wjechał w jadące z przeciwnej strony audi, a następnie zderzył się z volkswagenem. Siła uderzenia spowodowała, że zepchnięte z pasa ruchu audi wjechało w bmw.   

Według policji sprawcą wypadku był 27-letni kierowca, który prawo jazdy zdobył zaledwie kilka miesięcy temu. Rozpoczynając wyprzedzanie miał nie upewnić się, czy ma wystarczająco dużo miejsca do wykonania tego manewru. Z ustaleń śledczych wynika, że gdy zorientował się, iż nie da rady wyprzedzić, gwałtownie zahamował i wtedy stracił panowanie nad samochodem. W wyniku tego zderzył się z jadącym z przeciwnej strony audi. Siła uderzenia była na tyle duża, że auta obróciły się wokół własnej osi i zderzyły się z dwoma innymi samochodami. Audi wypadło z drogi i wjechało do rowu.

20-letnia kobieta kierująca audi z urazem kręgosłupa przetransportowana została do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Droga była jednak zablokowana przez kilka godzin.

Na miejscu wypadku przez cały ten czas pracowali policjanci, którzy organizowali objazdy, kierowali ruchem oraz zabezpieczali ślady i dowody. Mundurowi poddali badaniu alkotestem kierowców biorących udział w zdarzeniu. Wszyscy byli trzeźwi. Obecnie śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Fot. KPP Lębork

Komentarze