23/04/2024
Sport

Sukcesy lęborskich pływaczek

Medalowe miejsca podczas zawodów w Arena Grand Prix Puchar Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyły pływaczki lęborskiego „Solexu” – Hanna Walkusz i Weronika Kleina. Tym samym potwierdziły wysoką formę na miarę krajowej czołówki.

W pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkało się 940 pływaków w zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Podczas dwudniowych zmagań   Weronika Klejna zajęła trzecie miejsce w kategorii seniorek na dystansie 200 metrów stylem klasycznym osiągając wynik 2:36,22.

W rywalizacji juniorek 16-letnich zajęła pierwsze miejsce na 200 klasykiem oraz drugie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym z czasem 1:13,80. W kategorii juniorek 15-letnich Hanna Walkusz zajęła trzecie miejsca na 50 metrów stylem motylkowym 0:29,89 i 200 metrów stylem motylkowym 2:38,84.