Aktualności

Kolejna dziupla hazardowa rozbita

Kolejna dziupla hazardowa rozbita

Dwa automaty do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli lęborscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. To już druga dziupla hazardowa zlikwidowana w powiecie lęborskim w ostatnim czasie.


Lęborscy policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili, gdzie urządzane są nielegalne gry na automatach. Wkroczyli do znajdującego się w Lęborku lokalu i przeprowadzili w nim eksperyment procesowy na dwóch urządzeniach. W ten sposób potwierdzili, że służą one do gier hazardowych.

Automaty zostały zabezpieczone do celów procesowych i będą stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry losowe w celach komercyjnych mogą być organizowane wyłącznie w koncesjonowanym kasynie lub salonie gier. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa nawet do stu tysięcy złotych za każde urządzenie. 

To już kolejne automaty skonfiskowane w tym ostatnim czasie w Lęborku.  W ostatnich dniach stycznia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli pięć takich urządzeń. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS planują już kolejne akcje.

Fot. KPP w Lęborku

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *