Aktualności

Złapali oszusta. Sprzedawał telefony, wysyłał czekolady

Złapali oszusta. Sprzedawał telefony, wysyłał czekolady

Lęborczanin podejrzany o oszukanie kilkudziesięciu osób na internetowych portalach sprzedażowych wpadł w ręce policji. Grozi mu nawet osiem lat więzienia.

23-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z lęborskiej komendy. Wstępne ustalenia wskazują na to, że mężczyzna mógł oszukać co najmniej 45 osób na kwotę blisko 12 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze pracują nad ustaleniem kolejnych pokrzywdzonych.

Oszustwo polegało na wystawianiu na sprzedaż telefonów komórkowych, które nigdy nie trafiały do nabywców. Zamiast telefonów lęborczanin wysyłał swoim klientom czekolady o wadze zbliżonej do zakupionego telefonu. Zatrzymany ogłaszał się, też w internecie, iż udziela szybkich pożyczek na korzystnych warunkach. Warunkiem uzyskania pożyczki, była wpłata pieniędzy na rachunek bankowy, co miało służyć potwierdzeniu konta osoby zainteresowanej kredytem. Jednak gdy te pieniądze wpływały na konto mężczyzny, ten urywał kontakt z potencjalnym pożyczkobiorcą.

Według ustaleń policji lęborczanin tym procederem zajmował się od kilku miesięcy. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze  znaleźli i zabezpieczyli m.in. oferowane na sprzedaż telefony, karty SIM, karty bankomatowe przynależne do czterech rachunków bankowych, jakimi się posługiwał, pieniądze oraz dowód osobisty na cudze nazwisko. 23-latek jest ponadto  podejrzewany o posłużenie się danymi członka swojej rodziny i wyłudzenie kredytu na kwotę prawie 10 tysięcy złotych.

 Fot. KPP Lębork

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *