Aktualności

Basen znowu rusza, ale z ograniczeniami

Basen znowu rusza, ale z ograniczeniami

Lęborska pływalnia będzie czynna od poniedziałku. To efekt luzowania obostrzeń epidemicznych wprowadzonych przez rząd. Z basenu będą mogli korzystać zarówno klienci indywidualni jak i grupy zorganizowane. Trzeba będzie jednak zachować zasady bezpieczeństwa. 

Na terenie pływalni do czasu opuszczenia szatni i wejścia do strefy sanitarnej i na część basenową klienci muszą zasłaniać usta i nos maseczką jednorazową, wielorazową lub przyłbicą. Oznacza to, że maseczki muszą nosić także w trakcie przebierania się w szatni. We wszystkich pomieszczeniach pływalni klienci zobowiązani są do zachowania co najmniej 1,5 m odległości pomiędzy osobami. Obowiązek ten nie dotyczy osób jedynie wspólnie zamieszkujących i sprawujących opiekę nad dziećmi. 

Przy wejściu do budynku obowiązuje dezynfekcja dłoni, kolejna dezynfekcja czeka na wszystkich przechodzących z natrysków na basen. Tam ponownie muszą zdezynfekować dłonie i przejść przez brodzik do płukania stóp. 

To jednak nie koniec ograniczeń. W holu głównym mogą przebywać tylko osoby, które korzystają z pływalni, zamknięte dla publiczności są antresola i trybuny. Personel pływalni na bieżąco będzie dezynfekował szafki, uchwyty, półki i klucze do szafek basenowych.

Fot. UM Lębork

2 Komentarze

    Ha… na basenie też w maseczkach, wtedy to będzie miało sens:)

    1. rozumiem, że karty sie znowu przedłużają
    2. czy są ograniczenia na ilość osób na basenie ?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *