Dziesięć dodatkowych osób zatrudniono w Urzędzie Miejskim w Lęborku od momentu objęcia stanowiska burmistrza przez Jarosława Litwina w maju 2024 r. Taką informację podał włodarz miasta na prośbę radnego Patryka Biangi. Radny zapytał też, czy ci pracownicy są z komitetu wyborczego Litwina „Czas na zmiany”. Znamy już odpowiedź.
O stan zatrudnienia w Urzędzie Miejskim w Lęborku postanowił zapytać radny Rady Miejskiej w Lęborku Patryk Bianga. W piśmie do burmistrza Jarosława Litwina radny poprosił o przedstawienie dynamiki zwiększenia etatów od 1 maja 2024 roku oraz o informację czy wśród osób zatrudnionych znalazły się osoby startujące z list komitetu Jarosława Litwina „Czas na zmiany” w wyborach samorządowych w 2024 roku.
Radnemu odpowiedział już włodarz miasta. Z podanych danych wynika, że od momentu objęcia przez niego fotela burmistrza zatrudniono dodatkowe 10 osób w porównaniu z ostatnimi dniami urzędowania Witolda Namyślaka. Dodał też, że w ratuszu nie ma informacji o tym, czy któraś z osób zatrudnionych była w konkretnym komitecie wyborczym.
– Według stanu na dzień 1 maja 2024 roku Urząd Miejski w Lęborku zatrudniał 154 osoby, co w przeliczeniu na etat wynosi 149,9 – informuje Jarosław Litwin, burmistrz Lęborka. – 24 października 2025 roku Urząd Miejski w Lęborku zatrudniał 164 osoby, co w przeliczeniu na etat wynosi 159,8. Ponadto informuję, że w Urzędzie Miejskim w Lęborku nie gromadzi się informacji dotyczących przynależności pracowników do komitetów wyborczych – zakończył swoją wypowiedź burmistrz Litwin.








