– Na ulicy Kościuszki przy Szkole Podstawowej nr 5 powinien powstać próg zwalniający – uważa radna Bożena Pobłocka. Pozwoliłoby to na poprawę bezpieczeństwa pieszych, a kierowcy byliby zmuszeni do zdjęcia nogi z gazu. O problemach na tej ulicy wie dobrze Urząd Miejski w Lęborku, który rozważa różne metody spowolnienia i uspokojenia ruchu w tej części miasta.
Pędzące samochody przy Szkole Podstawowej nr 5 są dużym problemem na ulicy Kościuszki. Ruch na tej ulicy jest spory, a można go uspokoić m.in. przez montaż progu zwalniającego. To rozwiązanie zaproponowała radna miejska Bożena Pobłocka, która w tej sprawie postanowiła napisać interpelację do burmistrza Lęborka.
– Niestety, ale część kierowców nie dostosowuje prędkości do obowiązujących przepisów, co stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci, rodziców oraz mieszkańców poruszających się w tym rejonie – pisze w interpelacji Bożena Pobłocka, radna Rady Miejskiej w Lęborku. – Montaż progu znacząco wpłynąłby na poprawę bezpieczeństwa, zmuszając kierowców do ograniczenia prędkości i zwiększając ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Radnej odpowiedział już Urząd Miejski w Lęborku , którzy poinformował, że urzędnicy są w pełni świadomi sytuacji w tej lokalizacji. Podkreślono, że problemy dotyczące nadmiernej prędkości pojazdów, jak i kwestii związanych z nieprawidłowym pakowaniem są aktualnie analizowane.
– Planujemy sporządzenie projektu organizacji ruchu, w ramach którego rozważmy różne metody spowolnienia i uspokojenia ruchu oraz uporządkowania miejsc postojowych – informuje Jarosław Litwin, burmistrz Lęborka. – Sugestia montażu progu zwalniającego jest oczywiście jednym z rozważanych wariantów. Należy jednak zwrócić uwagę, że stosowanie progów zwalniających jest negatywnie odbierane przez okolicznych mieszkańców ze względu na zwiększony hałas i drgania. Analizujemy bardziej przyjazne rozwiązania, takie jak montaż azyli, wprowadzenie dodatkowego oznakowania, czy inne elementy inżynierii drogowej. Naszym celem jest wybór rozwiązania, które w sposób optymalny i trwały poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w tym rejonie.
Burmistrz zapewnił, że głos radnej i opinie mieszkańców zostaną wzięte pod uwagę. W toku prac projektowych przedstawione zostaną szczegóły w celu wyboru najlepszego rozwiązania.
Innym problemem jest także chodnik przy ul. Kościuszki:
Czy chodnik przy ul. Kościuszki w Lęborku zostanie wyremontowany? Władze miasta zbadają sprawę [ZDJĘCIA]
Radna niech zacznie kreatywnie myśleć a nie tylko zakazy płoty itp. hhhhhhhhaaaaa
Panie Starosto próg zwalniający potrzebny jest takze w : Mostach na ul. Długiej , a moze i nawet niebjeden tylko dwa , oraz. ma przedłuzeniu ul. Kwiatowej w stronę Lębork Wschód.
Zgadzam się z Panem Rafałem w Mostach na ulicy Długiej koło sklepu żabki tam jeżdżą nie którzy kierowcy jak szaleńcy a przecież w pobliżu przedszkole z szkołą.