Na orliku przy Placu Piastowskim w Lęborku zorganizowano 39. Igrzyska Sportowo-Zabawowe Dzieci Przedszkolnych. Wydarzenie odbyło się w atmosferze radości, świetnej zabawy, integracji i dostarczyło najmłodszym uczestnikom wielu emocji.
Jak informuje Urząd Miejski w Lęborku, w sportowych zmaganiach wzięły udział dzieci z przedszkoli nr 1, 2, 5, 6, 9 i 10, a także z Prywatnego Przedszkola Językowego Tęczowa Kraina, Przedszkola Integracyjnego Jesteśmy Razem oraz Przedszkola U Majki.
W programie znalazły się m.in. „sadzenie ziemniaków”, tor przeszkód, bieg z przechodzeniem przez szarfę, wyścig z piłką do siatkówki, wyścig z małą obręczą, celowanie do obręczy oraz emocjonujący „wyścig rzędów”.
– Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, energią i sportowym duchem. Najważniejsza była jednak wspólna zabawa, aktywność fizyczna oraz radość ze wspólnie spędzonego czasu – mówią urzędnicy lęborskiego ratusza.
Każdą drużynę tworzyło maksymalnie 20 zawodników w wieku 5 i 6 lat, w tym 10 dziewcząt i 10 chłopców. Mali sportowcy rywalizowali w formie zabawy ruchowej, mierząc się w wielu ciekawych i pomysłowych konkurencjach.
– Gratulacje należą się wszystkim małym zawodnikom, którzy po raz kolejny udowodnili, że sport jest doskonałą okazją do nauki współpracy, zdrowej rywalizacji oraz budowania przyjaźni. Wydarzenie było także świetnym przykładem integracji i promowania aktywnego stylu życia już od najmłodszych lat – podsumował wydarzenie Urząd Miejski w Lęborku.
Przedszkolakom gorąco kibicowali zastępca burmistrza Lęborka Krzysztof Król i dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku Marek Piotrowski, którzy na zakończenie wręczyli uczestnikom medale i puchary.
Organizatorem wydarzenia było Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, a poprowadziła je Małgorzata Barańska.
Źródło: UM w Lęborku



































