Mieszkańcy powiatu lęborskiego, szykujcie koszyki! W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, w grudniu 2025 roku będziemy mieli aż trzy handlowe weekendy z rzędu. To wyjątkowa szansa na spokojne zrobienie świątecznych zakupów i uniknięcie przedświątecznej gorączki.
Zgodnie z przepisami, zakaz handlu w niedziele zostanie zniesiony w trzech kluczowych terminach:
- Niedziela, 7 grudnia 2025 r.
- Niedziela, 14 grudnia 2025 r.
- Niedziela, 21 grudnia 2025 r.
W te dni, zarówno duże supermarkety, jak i galerie handlowe, m.in. w Lęborku i innych miejscowościach powiatu, będą otwarte.
Gdzie zrobimy zakupy w pozostałe niedziele?
Przypominamy, że w pozostałe, niehandlowe niedziele w Powiecie Lęborskim wciąż obowiązuje ograniczenie handlu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie sklepy są zamknięte. Zakupy możemy zrobić, korzystając z listy ustawowych wyjątków, które obejmują:
- Sklepy, w których za ladą stanie właściciel lub jego najbliższa rodzina (dotyczy to np. małych sklepów osiedlowych i wielu placówek sieci Żabka).
- Stacje paliw.
- Kwiaciarnie.
- Cukiernie i piekarnie.
- Apteki.
- Placówki pocztowe, pod warunkiem, że przeważająca działalność to świadczenie usług pocztowych (przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40% miesięcznego przychodu).
- Placówki handlowe zlokalizowane w hotelach oraz w zakresie kultury, sportu, turystyki, wypoczynku.





