Przedstawiamy archiwalne zdjęcia ulicy Młynarskiej w Lęborku. Przed II wojną światową ulica nosiła nazwę Mühlenstraße, co po niemiecku oznacza właśnie ulicę Młynarską.
Ulica Młynarska znajduje się w centrum Lęborka, w pobliżu ulicy Franciszkańskiej, Solnej i Gdańskiej. Na portalu Fotopolska.eu można znaleźć archiwalne zdjęcia ulicy Młynarskiej, w tym widoki z 1905 roku oraz fotografie przedstawiające kościół św. Jakuba Apostoła z różnych okresów.
Pod numerem 14-15 przy ulicy Młynarskiej mieści się Muzeum w Lęborku, które gromadzi zbiory z zakresu archeologii, historii, etnografii oraz sztuki. Kamienica, w której znajduje się muzeum, została wzniesiona w 1913 roku i przed II wojną światową należała do rodziny Nipkow, znanych przedsiębiorców związanych z browarnictwem i handlem.
W pobliżu ulicy Młynarskiej znajduje się dawny Spichlerz Solny, który w przeszłości służył jako magazyn soli.
Dom narodzin Paula Nipkowa: w kamienicy przy obecnej ul. Młynarskiej urodził się Paul Nipkow, wynalazca „tarczy Nipkowa”, uznawany za jednego z pionierów telewizji. Pochodził ze znanej w mieście rodziny piekarzy i piwowarów.
Czytaj też: