15/07/2024
Aktualności

Tak pomorscy policjanci zabezpieczali Open’er Festival 2024 [ZDJĘCIA / WIDEO]

Tak pomorscy policjanci zabezpieczali Open’er Festival 2024 [ZDJĘCIA / WIDEO]

Podczas tegorocznego Open’er Festival nie doszło do żadnych poważnych incydentów i było bezpiecznie. Ta impreza, podobnie jak poprzednie edycje, cieszyła się dużym zainteresowaniem fanów muzyki z całej Polski i nie tylko. Pomorscy policjanci każdego dnia trwania dbali o bezpieczeństwo kilkudziesięciu tysięcy osób.

reklama

Open’er Festival 2024 trwał od 3 do 6 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo, a z informacji przekazanych przez organizatora imprezy wynika, że każdego dnia w festiwalu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy widzów. W czasie czterech dni trwania imprezy służbę pełniły wzmożone siły policjantów z Gdyni i Pucka, wpieranych przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z innych pomorskich jednostek policji. Byli to funkcjonariusze drogówki, którzy dbali m.in. o sprawność i płynność ruchu drogowego na trasach dojazdowych do miejsca trwania wydarzenia, w okolicach dworców i na terenie bezpośrednio przyległym. Byli również policjanci z wydziałów prewencji i kryminalni. Nad bezpieczeństwem uczestników, mieszkańców i turystów czuwali również policyjni wodniacy, których zadaniem było patrolowanie okolicy od strony Zatoki Puckiej. Zabezpieczeniem dowodził insp. Konrad Kobierski zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

Wzmocnione siły policji kierowane były przede wszystkim w rejony przyległe do miejsca imprezy oraz na trasy przemieszczania się uczestników. Szczególnym nadzorem policjanci objęli również Dworzec Główny PKP w Gdyni, gdzie codziennie przyjeżdżali uczestnicy imprezy, ale również rejon gdyńskiej plaży, na której sporo osób odpoczywało między koncertami. Do zadań policjantów należało również kontrolowanie przyjeżdżających na festiwal kierujących i ich pojazdów oraz pasażerów pod kątem przewożenia materiałów niebezpiecznych, i których posiadanie jest zabronione.

Podczas jednej z przeprowadzonych pierwszego dnia kontroli policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 3 osoby, które przyjechały na festiwal pojazdem marki audi i posiadały środki odurzające w postaci skrętów z suszem roślinnym. Ponadto przy dwóch z nich policjanci ujawnili jeszcze susz roślinny w woreczkach. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji w celu przeprowadzenia czynności.

Podczas kolejnej prowadzonej przez tych samych policjantów kontroli, przy której współpracowali z przewodnikiem psów służbowych z Pomorskiego Urzędu Celno Skarbowego i psami Lolą oraz Edkiem ujawnili w pojedzie ponad 22 gramy środków odurzających i zatrzymali 30 latka, do którego należały. Mężczyzna także został przewieziony do komisariatu policji w celu sporządzenia dokumentacji.

Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu festiwalu w czasie 4 dni trwania Open’er Festival odnotowali 5 zgłoszeń dotyczących oszustwa, 3 dotyczące kradzieży, 1 naruszenie nietykalności cielesnej i 1 osoba prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości, a ujęta została przez ochronę festiwalu. Ponadto dotyczące złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przez 2 osoby i 12 naruszeń przepisów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

reklama

CZYTAJ TEŻ:

Źródło / Zdjęcia / Wideo: pomorska.policja.gov.pl

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *