15/07/2024
Reklama Aktualności

PROFENST – Serwis okien i drzwi w Lęborku. Awaryjne otwieranie drzwi i okien.

PROFENST – Serwis okien i drzwi w Lęborku. Awaryjne otwieranie drzwi i okien.

Twoje okna lub drzwi utraciły szczelność, nie spełniają swojej funkcji, ale ich wymiana nie jest jeszcze konieczna – zapoznaj się z ofertą PROFENST.

reklama

eżeli potrzebujesz fachowej pomocy, zadzwoń i umów wizytę. PROFENST spełni wszelkie oczekiwania w zakresie serwisu okien i drzwi. Lębork oraz okolice w odległości do 30 km mogą więc liczyć na pomoc prawdziwych profesjonalistów!

Oferta PROFENST:
-regulacja okien i drzwi
– konserwacja okuć (smarowanie, oliwienie)
– awaryjne otwieranie drzwi
– wymiana szyb
– wymiana uszczelek
– wymiana klamek
– wymiana i naprawa okuć
– regulacja zawiasów
– montaż nawierników
– montaż klamek z kluczykiem
– montaż zatrzasku balkonowego
– montaż samozatykaczy
– montaż okien i drzwi
– montaż parapetów

Regulacja i naprawa okien. Regulacja okien PCV.
Pierwsza regulacja okien PCV oraz okien plastikowych powinna się odbyć w krótkim czasie od ich zamontowania, zwłaszcza jeśli są to duże i ciężkie skrzydła okienne. Unikniemy wtedy konieczności naprawy okna czy wymiany rozregulowanych zawiasów okiennych. W pierwszym roku użytkowania okna mają tendencję do opadania. Po czym to poznać? Okna zaczynają się trudniej domykać i otwierać, a klamka nie obraca się tak lekko jak dotychczas. Należy wówczas wprowadzić niewielkie korekty ustawienia okiennego skrzydła.

Regulacja drzwi
Niedomykające się drzwi, skrzypiące skrzydło, ocieranie drzwi o futrynę czy podłogę, nieszczelności i wyczuwalny chłód przy uszczelkach. Diagnoza? Źle wyregulowane drzwi. Część z nas winą obarczy producenta i wadliwy towar, drudzy przyczyny będą szukać w wiekowych drzwiach, które aż proszą się o wymianę. A niepotrzebnie. Systematyczna konserwacja i regulacja drzwi znacznie wydłużą ich życie.

Montaż uszczelek. Kiedy wymienić uszczelki w oknach na nowe?
Osoby, które wprowadziły się do mieszkania, gdzie poprzedni właściciel nie dbał o konserwacje okna, a tym samym uszczelek, powinny od razu wymienić uszczelki na nowe, ponieważ w tym momencie, żadna konserwacja nie zda egzaminu. Nawet jeżeli uszczelki były regularnie czyszczone, nie będą spełniały swojej funkcji przez więcej niż dziesięć lat, dlatego po takim czasie eksploatacji musimy przewidzieć wymianę uszczelek w oknach na nowe.

Kiedy pomimo dokładnie zamkniętego skrzydła nadal czujemy ruch powietrza, oznacza to, że okno nie jest szczelne, a więc w tej sytuacji musimy wymienić uszczelki w oknach.

Choć guma w uszczelkach jest bardzo wytrzymała, to częsta otwieranie i zamykanie oraz niestosowanie środków do konserwacji uszczelek, powoduje, że uszczelka w oknie ulega zniszczeniu. Zaczyna szybko twardnieć i zaczyna się rozpadać.

Nieszczelność okien i drzwi balkonowych to bardzo częsty problem w każdym domu. Pojawia się on w wyniku naturalnej eksploatacji: otwierania i zamykania, zmian temperatur wewnątrz oraz na zewnątrz domu, a także w wyniku zbyt mocnego dociskania skrzydła do ramy. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak fachowa regulacja okien. Regularna wymiana uszczelek w oknach plastikowych, drewnianych czy w oknach PCV pozwoli pozbyć się nieszczelności i znacząco wydłużyć ich żywotność.

Jedną z zalet PROFENST jest szybki czas realizacji. Przykładają dużą wagę do terminowości. Koszt wykonania zależy od liczby okien oraz drzwi podlegających regulacji. Można też przeprowadzić usługi dodatkowe, takie jak montaż uszczelek czy konserwację.

PROFENST profenst@gmail.com

Telefon: 601 615 371

reklama

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z firmą „Profenst”

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *