15/07/2024
Aktualności Kultura

Wystartowała Letnia Czytelnia na ul. Staromiejskiej [ZDJĘCIA]

Wystartowała Letnia Czytelnia na ul. Staromiejskiej [ZDJĘCIA]

W czwartek, 4 lipca, na ul. Staromiejskiej po raz pierwszy tego lata uruchomiono plenerową Letnią Czytelnię. Inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku kontynuowana będzie w każdy pogodny czwartek do końca wakacji.

reklama

W każdy czwartek od godziny 11:00 do 16:00 przy dawnym banku PKO można skorzystać z oferty biblioteki: wypożyczać i czytać książki, zapisać się do biblioteki oraz spędzić czas z dzieckiem. Letnia Czytelnia działa jedynie w pogodne dni, a w deszczowe zaprasza do biblioteki głównej.

Dla najmłodszych przygotowano specjalne atrakcje: zabawy ruchowe, tor przeszkód, bańki mydlane, klocki wielkoformatowe, kolorowanki, konkursy z nagrodami oraz leżaki.

Dodatkowo:

  • 4 lipca – zabawy i konsultacje z pedagogiem specjalnym z Centrum Diagnozy i Terapii SYNAPSA w Lęborku, panią Kają Wasilewską
  • 11 lipca – warsztaty tworzenia zwierzątek z baloników
  • 18 lipca – PLANETARIUM (bilety dostępne w bibliotece)
  • 25 lipca – konsultacje z psychologiem z Centrum Diagnozy i Terapii SYNAPSA w Lęborku, panią Joanną Masalską-Sakowicz
  • 1 sierpnia – stoisko Nadleśnictwa Lębork
  • 8 sierpnia – stoisko pszczelarskie z okazji Wielkiego Dnia Pszczół

Kilka razy podczas Letniej Czytelni na miejscu będzie pedagog specjalny Kaja Wasilewska z Centrum Diagnozy i Terapii SYNAPSA, która oferuje najmłodszym możliwość wspólnej zabawy, a rodzicom konsultacje. Z chęcią wysłucha, jeśli mają jakieś wątpliwości wobec zachowania swojego dziecka w szkole lub ich osiągnięć w nauce i w miarę możliwości doradzi. Co do milusińskich, będzie dobrze zaopatrzona w gry memory, rozpoznawanie kształtów, planszówki, zabawy w liczenie oraz na logikę. W jej pudle znajdzie się sporo gadżetów oraz zabawek, tak by nikt nie był znudzony!

CZYTAJ TEŻ:

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku / Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *