15/07/2024
Aktualności Kultura

Zespół Marësci świętował swoje 35-lecie [ZDJĘCIA]

Zespół Marësci świętował swoje 35-lecie [ZDJĘCIA]

Zespół Regionalny Marësci od 35 lat jest wizytówką gminy Cewice. Zobacz, jak wyglądały obchody jubileuszu.

Uroczystość z okazji 35-lecia istnienia zespołu Marësci rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Cewicach, której przewodniczył proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cewicach ks. Daniel Leszczyński, a dalsza część uroczystości miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach.

Z okazji jubileuszu członkowie zespołu do wspólnego świętowania zaprosili wójta gminy Cewice Jerzego Bańkę, radne gminy Cewice Marzenę Reclaf i Annę Kubicę, byłego przewodniczącego Rady Gminy Cewice Wiesława Kellera oraz Karola Płotkę, dyrektora GCK w Cewicach.

reklama

W tym dniu wójt podziękował za godne reprezentowanie naszego regionu podczas licznych występów krajowych i międzynarodowych, zaznaczając, że 35 lat pracy artystycznej to piękny jubileusz. Jednocześnie życząc kolejnych wspaniałych lat z muzyczną przygodą.

Regionalny zespół pieśni Mareszki (kasz. Marësci) został powołany do życia 15 lutego 1989 r., a w jego skład weszły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Cewice. Założycielką i pierwszą szefową zespołu była Maria Sucharska, a kierownikiem muzycznym Piotr Kaszkowiak. Zespół Mareszki na swoim koncie ma setki występów, którymi promuje muzykę i kulturę Kaszub.

CZYTAJ TEŻ:

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Gminy w Cewicach

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *