Szukasz pomysłu na aktywny weekend? W okolicach Lęborka znajdziesz mnóstwo malowniczych szlaków pieszych, idealnych na krótsze i dłuższe wycieczki.
Sprawdź nasze propozycje i wybierz trasę idealną dla siebie!
Szlak Piękna Morenowego Krajobrazu – pieszy, czerwony szlak na terenie Leśnictwa Karczemki. Długość szlaku, łącznie z tym poza terenem Nadleśnictwa Strzebielino, wynosi 29,2 km.
Szlak Pieszy Krajobrazów Młodoglacjalnych – początek zielonego szlaku na terenie Nadleśnictwa Cewice rozpoczyna się w miejscowości Mikorowo, gdzie znajduje się ogród sensoryczny oraz stary kościół szachulcowy pw. św. Kazimierza z 1770 roku. Szlak prowadzi przez malownicze krajobrazy leśnictw Mikorowo, Uniesin i Maszewo. Po drodze można zwiedzić miejscowość Krępkowice, w której znajduje się Dwór Myśliwski z 1926 r. oraz kościół pw. św. Antoniego Padewskiego zbudowany w 1890 r. w skromnym stylu neogotyckim. Na drodze tego szlaku natkniemy się również na ścieżkę edukacyjną, która prowadzi do najstarszego dębu na Pomorzu.
Do Dębu Świętopełk – ścieżka poprowadzona przez urozmaicony krajobraz buczyny pomorskiej z widokami wijącej się w dole rzeki. Oznakowana trasa przejścia z licznymi tablicami informacyjnymi oraz infrastrukturą turystyczną pozwala miło spędzić czas w tym miejscu.
Lęborska Droga Świętego Jakuba
Szlak pieszy Lęborska Droga św. Jakuba łączy ze sobą dwa sanktuaria tj. sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub w Sianowie z sanktuarium św. Jakuba w Lęborku. Trasa przebiega przez teren kilku nadleśnictw m.in. Lębork, Strzebielino i Kartuzy.
Na terenie Nadleśnictwa Cewice znajduje się jego niewielki leśny odcinek.
Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest symbolem pielgrzymów.
Pętla Sarbska – niebieski szlak Pętla Sarbska ma swój początek przy dworcu kolejowym w Łebie. Stąd wspólnie ze szlakiem zielonym PM-164z wędrujemy do zamku w Nowęcinie.
Planując wycieczkę pieszą, pamiętaj o:
- odpowiednim obuwiu i ubiorze: Wybierz wygodne buty i ubrania dostosowane do pogody,
- mapie i kompasie: nawet jeśli znasz trasę, warto mieć ze sobą mapę i kompas na wypadek zagubienia się lub wspomagać się GPS-em w telefonie,
- zapasie wody i jedzenia: Weź ze sobą wystarczającą ilość wody i jedzenia na całą wycieczkę,
- ochronie przed słońcem: nałóż krem z filtrem UV i zabierz ze sobą czapkę i okulary przeciwsłoneczne,
- telefonie komórkowym: naładuj telefon komórkowy i miej go przy sobie w razie potrzeby.
Przeczytaj też o trasach rowerowych w okolicach Łeby:
Majówka na rowerze! Gdzie warto pojechać na wycieczkę?