15/07/2024
Aktualności

Lęborscy policjanci werbowali maturzystów do służby [ZDJĘCIA]

Lęborscy policjanci werbowali maturzystów do służby [ZDJĘCIA]

„Zostań pomorskim policjantem” – pod takim hasłem lęborscy mundurowi zachęcali licealistów podczas zakończenia roku klas maturalnych do wstąpienia w szeregi policji. W całym roku szkolnym 2023/2024 funkcjonariusze spotykali się z uczniami ostatnich klas, którym przybliżali specyfikę swojej pracy i opowiadali o zasadach rekrutacji.

reklama

Ostatni tok nauki w szkole średniej to dla większości młodych ludzi moment, w którym zaczynają planować swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową. Przed nimi trudne decyzje dotyczące ich przyszłości. Aby ułatwić im wybór i zachęcić do wstąpienia w szeregi policji, lęborscy funkcjonariusze prowadzą w szkołach spotkania, podczas których opowiadają o tajnikach swojej pracy i procedurze kwalifikacyjnej do służby.

W całym roku szkolnym 2023/2024 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku odwiedzali szkoły ponadpodstawowe w Lęborku, by opowiedzieć uczniom klas maturalnych o pracy policjanta i korzyściach jakie się z tym wiążą. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której nie ma miejsca na nudę i rutynę. Służba w policji to wybór dla ludzi z pasjami, którzy chcą pomagać innym i stać na straży ich bezpieczeństwa. To wyzwanie, ale przede wszystkim codzienna satysfakcja z pełnionych obowiązków.

Wszyscy zainteresowani służbą w policji otrzymali od policjantek ulotki informacyjne. Funkcjonariusze zachęcają do odwiedzenia strony internetowej https://praca.policja.pl/, gdzie zawarte są szczegółowe informacje na temat rekrutacji.

Więcej o naborze do policji czytaj też:
Tak wygląda dzień słuchacza w Szkole Policji w Słupsku [WIDEO, ZDJĘCIA]

W lęborskiej policji służy 120 funkcjonariuszy. Możesz do nich dołączyć

Zostań policjantem. Dostaniesz ponad 5 tys. zł „na rękę”

reklama

Źródło / Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama