15/07/2024
Aktualności

Uwaga! Przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP

Uwaga! Przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP

Polska policja kolejny już raz odnotowała wzmożoną działalność oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności, ponieważ przestępcy tylko czekają na nasz błąd.

reklama

W ostatnim czasie do policjantów CBŚP docierają informacje o zwiększonej aktywności oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Przestępcy masowo rozsyłają fałszywe wezwania do CBŚP, informujące o rzekomym „zajęciu komputera” przez służby, w związku z wykrytą m.in. pornografią dziecięcą.

Policjanci apelują, by nie odpowiadać na tego typu wiadomości oraz nie przekazywać osobom nieznanym naszych danych osobowych, informacji umożliwiających zdalny dostęp do konta bankowego, kodów BLIK, danych z karty kredytowej, jak również kryptowalut i gotówki. Ponadto nie klikajmy w podejrzane linki, w szczególności przesyłane za pomocą poczty elektronicznej.

Funkcjonariusze przypominają, że jeżeli otrzymaliśmy tego typu wiadomość, to jest to z całą pewnością próba oszustwa. Zachowajmy wzmożoną czujność i ostrożność!

reklama

Źródło / Zdjęcie: CBŚP / policja.pl

reklama