16/06/2024
Aktualności Kultura

Kwietniowy repertuar kina Fregata

Kwietniowy repertuar kina Fregata

Sprawdź, jakie filmy zobaczysz w kwietniu w lęborskiej Fregacie.

Wśród filmowych hitów, które zobaczymy na ekranie kina Fregata w Lęborku znajdują się między innymi takie filmy jak „Pogromcy duchów: Imperium lodu”, „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka”, a także polska produkcjaCzerwone maki”, nawiązująca do 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Na uwagę zasługuje także duńsko-szwedzko-niemiecki dramat historyczny „Bękart” oraz polski dramat wojenny „Biała odwaga” opowiadający o historii dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji.

Na srebrnym ekranie obejrzymy też film sci-fi „Godzilla i Kong: Nowe imperium”, horror „Omen: Początek”, dramat familijny „Cudowny chłopak. Biały ptak” oraz polski dokument „Budda. Dzieciak ’98”.

Bilety można rezerwować telefoniczne od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 15. Szczegółowy repertuar dostępny jest także na stronie www.lck-fregata.pl.

Kwietniowy repertuar kina Fregata:

reklama

Niedziela, 7.04.2024
15:30
– Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka
17:30 – Pogromcy duchów: Imperium lodu
20:00 – Czerwone maki

Poniedziałek, 8.04.2024
Kino nieczynne

Wtorek, 9.04.2024
Kino nieczynne

Środa, 10.04.2024
17:30
– Pogromcy duchów: Imperium lodu
20:00 – Czerwone maki

Czwartek, 11.04.2024
17:30
– Pogromcy duchów: Imperium lodu
20:00 – Czerwone maki

Piątek, 12.04.2024
15:30
– Za duży na bajki 2
17:30 – Pogromcy duchów: Imperium lodu
20:00 – Godzilla i Kong: Nowe imperium (2D dubbing)

Sobota, 13.04.2024
15:45
– Budda. Dzieciak’98
17:30 – Pogromcy duchów: Imperium lodu
20:00 – Godzilla i Kong: Nowe imperium (2D dubbing)

Niedziela, 14.04.2024
15:30
– Za duży na bajki 2
17:30 – Pogromcy duchów: Imperium lodu
20:00 – Godzilla i Kong: Nowe imperium (2D dubbing)

Poniedziałek, 15.04.2024
18:00 – Dyskusyjny Klub Filmowy – Bękart

Wtorek, 16.04.2024
17:30
– Pogromcy duchów: Imperium lodu
20:00 – Godzilla i Kong: Nowe imperium (2D dubbing)

Środa, 17.04.2024
17:30
– Pogromcy duchów: Imperium lodu
20:00 – Godzilla i Kong: Nowe imperium (2D dubbing)

Czwartek, 18.04.2024
Kino nieczynne

Piątek, 19.04.2024
Kino nieczynne

Sobota, 20.04.2024
14:15
– Kicia Kocia w przedszkolu
15:15 – Cudowny chłopak. Biały ptak
17:30 – Biała odwaga
20:00 – Omen: Początek

Niedziela, 21.04.2024
14:15
– Kicia Kocia w przedszkolu
15:15 – Cudowny chłopak. Biały ptak
17:30 – Biała odwaga
20:00 – Omen: Początek

Poniedziałek, 22.04.2024
Kino nieczynne

Wtorek, 23.04.2024
17:40
– The Chosen 4 (odcinki 3-4)
20:00 – Omen: Początek

Środa, 24.04.2024
16:30
– Kicia Kocia w przedszkolu
17:30 – Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka
19:30 – Omen: Początek

Czwartek, 25.04.2024
16:30
– Kicia Kocia w przedszkolu
17:30 – Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka
19:30 – Omen: Początek

Budda. Dzieciak ’98
Dokument/Polska/82 min, od 13 lat
Emocjonująca i wypełniona motoryzacją przejażdżka przez życiowe trudności, osiągnięcia i działalność jednego z najpopularniejszych polskich influencerów: Kamila Labuddy znanego w Internecie jako „BUDDA”. To film o tym, jak skutecznie tworzyć w internecie, jak zarabiać w social mediach oraz jakie kwoty kryją się w tej branży. Budda ujawni w nim nieznane dotąd kulisy swojej działalności. Opowie o blaskach i cieniach aktywności w sieci. Zdradzi jakich błędów nie popełniać i czego unikać. Jeżeli znasz BUDDĘ – przeżyj jego historię na wielkim ekranie i zobacz to, czego nie ma na Youtube’ie.

Za duży na bajki 2
Familijny/Polska/95min, od 7 lat
Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja? Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Czerwone maki
Dramat, wojenny/Polska/140 min, od 13 lat
Historię bitwy oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią jednak, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka.

Pogromcy duchów: Imperium lodu
Horror, komedia, Sci-Fi/USA/120 min, od 13 lat – 2D dubbing
W nowym rozdziale powracamy do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – kultowej nowojorskiej remizy strażackiej. Odkrycie starożytnego artefaktu uwalnia złą moc. Nowi oraz kultowi Pogromcy Duchów łączą siły, aby uratować świat przed zamarznięciem.

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka
Familijny, fantasy, komedia/Niemcy/103 min, od 6 lat
W szkole magicznych zwierząt nigdy nie jest nudno! Klasa Idy wita nowe zwierzęta: niesfornego pingwina i pomocnego, ale nieśmiałego kameleona. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy założenia szkoły uczniowie chcą przygotować spektakl opowiadający o jej początkach. Niestety, nie wszystko idzie im kolorowo. Dyrektor szkoły ma własny pomysł na historię przedstawienia, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Czy musical zakończy się sukcesem? Jakby tego było mało, ktoś co noc rozkopuje szkolne podwórko, co może doprowadzić do zamknięcia szkoły. Katastrofa wisi na włosku… Magiczne zwierzęta pomogą rozwiązać tę zagadkę!

Omen: Początek
Horror/USA,Włochy/120min, od 15 lat
Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.

Cudowny chłopak. Biały ptak
Dramat, Familijny/USA/122min, od 12 lat
Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z „Cudownego chłopaka”. Julian usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julianem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliana?

Godzilla i Kong: Nowe imperium
Sci- Fi/USA/115min, od 13 lat
Walka gigantów trwa!. Potężny Kong i przeraźliwy Godzilla są zmuszeni stawić czoło kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu, kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów… oraz nasze. Godzilla i Kong: Nowe imperium dokładniej zgłębia historię tych tytanów oraz ich początki, jak również tajemnice Wyspy Czaszki i nie tylko. Jednocześnie ukazuje mityczną batalię, która przyczyniła się do powstania tych niezwykłych istot i związania ich losu z ludzkością już na zawsze.

Biała odwaga
Dramat, Wojenny/Polska/116min, od 15 lat
Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha, gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji, ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

Kicia Kocia w przedszkolu
Animowany/Polska/ 42min, b.o
Kicia Kocia ponownie na wielkim ekranie! Rezolutna kotka już po raz czwarty zaprasza do kin na seanse pełne humoru, emocji oraz codziennych przygód. Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć!

Bękart
Dramat historyczny/Dania, Szwecja, Niemcy/128 min, od 15 lat
Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia – nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się…

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku / LCK Fregata

reklama