15/07/2024
Aktualności

Chciał „wyrazić sympatię” do klubu piłkarskiego

Chciał „wyrazić sympatię” do klubu piłkarskiego

15-latek został zatrzymany na gorącym uczynku podczas umieszczania napisów na elewacjach dwóch budynków mieszkalnych w Lęborku. Nieletni malując farbą i sprayem po ścianach „wyrażał” w ten sposób swoją „sympatię” do lokalnego klubu piłkarskiego. Teraz za ten akt wandalizmu odpowie przed sądem rodzinnym.

reklama

W nocy, 28 marca, lęborscy policjanci zostali powiadomieni przez świadka o tym, że na świeżo wymalowaną elewację bloku mieszkalnego nanoszone jest graffiti. Pod wskazany adres niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze służby patrolowej. Gdy mundurowi dojeżdżali na miejsce zauważyli, że spod budynku ucieka młody mężczyzna. Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu go zatrzymali. Okazało się, że to umazany farbą 15-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska. Pod jednym z bloków, na którym było świeżo naniesione graffiti, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli torbę wypełnioną farbami w puszkach i wiaderkach oraz ubrudzone wałki. Napisy naniesione na dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach wyrażały „sympatię” dla lokalnego klubu piłkarskiego. 15-latek został przewieziony do komendy policji, skąd następnie odebrała go matka. Nieletni będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania przed sądem rodzinnym, a jego rodzice powinni liczyć się z kosztami naprawienia szkody.   

Zgodnie z treścią art. 63a§2 kodeksu wykroczeń „w razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów służących lub przeznaczonych do popełnienia wykroczenia, choćby nie stanowiły własności sprawcy, oraz nawiązkę w wysokości do 1500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego”.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama

1 Komentarz

    I teraz powinni przybic mu wszystkie pomazane elewacje w ostatnim czasie. Małolat na sezon do Łeby na zmywak i odpracowac pieniadze ktore zaplaca rodzice aby pomalować elewacje. Sądze ze prawdziwi patriotyczni kibice Pogoni by nie niszczyli nowych elewacji i sami by skarcili tego osobnika.

Komentarze są wyłaczone