14/04/2024
Aktualności Sport

Wykonawca już podpisał umowę

Wykonawca już podpisał umowę

Umowę na budowę trzech nowych boisk sportowych podpisano w Sali Rajów w Urzędzie Miejskim w Lęborku. Warte prawie 2,6 mln zł prace mają się zakończyć w ciągu sześciu miesięcy.

Generalnym wykonawcą została firmą Multisport Boiska Sportowe Sp. z o.o. We wtorek, 26 marca, umowę podpisali burmistrz Witold Namyślak, skarbnik miasta Arleta Bałon oraz prezes zarządu Multisport Amadeusz Komornicki

W ramach inwestycji na terenie Osiedla Sportowa przy pływalni miejskiej Rafa, obok placu zabaw, zostaną wybudowane trzy boiska o różnej nawierzchni, aby zaspokoić różnorodne potrzeby sportowe lęborczan. Według zamierzeń ma to być przyjazne i kompleksowe miejsce do uprawiania sportu. Realizacja tego projektu ma przyczynić się do rozwijania pasji sportowej wśród lokalnej społeczności oraz stworzyć nowe możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego dla wszystkich mieszkańców miasta.

Pierwsze z boisk będzie uniwersalne, sztuczne o nawierzchni z poliuretanu do gier zespołowych, umożliwiające uprawianie takich dyscyplin jak piłka ręczna, siatkówka czy koszykówka. Drugie boisko zostanie wykonane ze sztucznej trawy i będzie służyć do gry w piłkę nożną. Natomiast trzecie boisko będzie miało nawierzchnię asfaltową, na którym ma funkcjonować rolkowisko, a zimą lodowisko.

Przy boiskach zamontowane będą piłkochwyty, wokół staną latarnie oświetlające. Pojawi się też budynek zaplecza sportowego z pomieszczeniami magazynowymi i toaletami. Teren wokół boisk zostanie zagospodarowany – powstanie zieleń, chodniki, dojazd, ławki, stojaki na rowery itp., a całość będzie ogrodzona.

reklama

Przypomnijmy, że początkowo boisko piłkarskie miało być mniejsze, co nie spodobało się
środowisku piłkarskiemu. Władze miasta tłumaczyły to tym, że tylko taka wielkość, zmieściła się na działce pomiędzy terenem zielonym a działką, która została przeznaczona na budownictwo wielorodzinne przy ul. Konopackiej. W związku z tym przedstawiciele klubów MKS Lew Lębork, Pogoń Lębork, Akademia Piłkarska Dego Lębork, UKS Trójka Lębork oraz Diament Lębork wystosowali apel do burmistrza Witolda Namyślaka z prośbą o dialog. Domagali się boiska do rozgrywek dla drużyn 9 x 9, zgodnie z wytycznymi PZPN o pełnych, regularnych wymiarach.

Apel sportowców przyniósł jednak efekt i urzędnicy zgodzili się na wprowadzenie zmian w projekcie. Przede wszystkim na prośbę piłkarzy sztuczna trawa będzie tak dobrana, aby spełniała  wymagania zajęć piłkarskich. Przed korektą miała być zwykła, jak na osiedle. Jak poinformował Urząd Miejski w Lęborku, wymiary boiska też będą inne, a w przyszłości na terenie obiektu będą mogły odbywać się rozgrywki piłki nożnej organizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w kategorii juniora F1 i F2 roczników 2015 i młodsi. Oczekiwania piłkarzy były jednak większe, ale szerszego i dłuższego boiska nie udało się tam zmieścić. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/03/07/boisko-bedzie-wieksze-ale-nie-tak-jak-chcieli-sportowcy/
https://www.lebork24.info/2024/01/20/pilkarze-chca-pelnowymiarowego-boiska/

Koszt budowy boisk wielofunkcyjnych oraz zaplecza sportowego wyniesie 2,6 mln zł z czego 1.98 mln zł (90 proc. kosztów inwestycji) stanowi dofinansowanie pozyskane przez Lębork z 8. edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Prace mają ruszyć wiosną i zakończyć się w ciągu sześciu miesięcy.

reklama

Źródło: Urząd Miejski w Lęborku / Zdjęcie: Adam Matuszek

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link