14/04/2024
Aktualności

Na tę inwestycję czekali mieszkańcy osiedla Sportowa [Zdjęcia]

Na tę inwestycję czekali mieszkańcy osiedla Sportowa [Zdjęcia]

Rozpoczęła się budowa drogi pieszo-rowerowej na osiedlu Sportowa i w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5. Inwestycja, która połączy ulice Teligi i Władysława IV  ma zostać zrealizowana do końca czerwca i będzie kosztować ponad 750 tys. zł.

reklama

W ramach inwestycji przy lesie powstaje 170 metrowy odcinek chodnika wzdłuż ulicy Teligi od ul. Kusocińskiego do kościoła. Natomiast wzdłuż lasu przy kościele w kierunku Szkoły Podstawowej nr 5 wybudowanych zostanie z kolei 310 metrów drogi pieszo-rowerowej zakończonej wyniesionym bezpiecznym skrzyżowaniem. Dalej droga dla pieszych i rowerów powstanie na odcinku 160 metrów ulicy Władysława IV do ronda z Mieszka I.

Nowy chodnik i ciąg pieszo-rowerowego znacznie poprawi komfort ruchu pieszego i rowerowego w tej części miasta. Trasę tam pokonuje dziennie setki osób idąc do szkół, przedszkoli czy marketów. Niedawno na odcinku drogi pomiędzy kościołem a szkołą wymieniono wszystkie słupy oświetleniowe na nowoczesne ledowe.  

Więcej o inwestycji na ul. Teligi i Władysława IV czytaj też:
https://www.lebork24.info/2024/01/17/do-wakacji-bedzie-gotowa-nowa-trasa-ciesza-sie-piesi-i-cyklisci-zdjecia/

Przetarg na wykonanie robót wygrała firma Produkcja Eksploatacja Kruszywa Formella s.c. z Niepoczołowic. Koszt prac wyniesie ponad 750 tys. zł, z czego 317 tys. zł (42 proc. wartości inwestycji) stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Dróg. Prace mają zostać zrealizowane do końca czerwca.

reklama

Źródło  / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama

2 Komentarze

    Brawa dla Burmistrza. Jest dokładnie takjak Pan mówił na spotkaniu. Thx

    Brawo. Przydało by się również przesunąć parking od przejścia dla pieszych przy ul.Teligi z ul. Marusarzówny. Parking usytuowany jest praktycznie na przejściu a nie 10 m od przejścia. Jest to niezgodnie z przepisami ruchu drogowego .

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link