14/04/2024
Aktualności

Mieszkańcy zdecydują, na co wydać pieniądze

Mieszkańcy zdecydują, na co wydać pieniądze

Od najbliższego piątku, 1 marca, będzie można składać wnioski do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Władze miasta na realizację społecznych inicjatyw przeznaczyły 500 tysięcy złotych.

reklama

Mieszkańcy, którzy chcą zgłosić swoje pomysły, mogą to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, istnieje możliwość elektronicznego złożenia wniosków poprzez stronę internetową: https://lebork.budzet-obywatelski.org/.Można to też zrobić osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Lęborku lub drogą listowną na adres: Urząd Miejski w Lęborku, 84-300 Lębork, ul. Armii Krajowej 14.Formularze zgłoszeniowe są dostępne w w/w kancelarii oraz na powyższej stronie internetowej.

Lęborczanie mogą zgłaszać swoje propozycje w trzech kategoriach: projekt – zadanie nieinwestycyjne (do 10.000 zł), mały projekt – zadanie inwestycyjne (do 40.000 zł) oraz duży projekt – zadanie inwestycyjne (do 200.000 zł). Termin składania wniosków potrwa od 1 do 31 marca. Do 20 kwietnia potrwa weryfikacja projektów, a głosowanie mieszkańców odbędzie się w dniach 10-23 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy do 30 czerwca.
Jak przekonują władze miasta – zgłaszanie wartościowych projektów do Budżetu Obywatelskiego jest idealną okazją dla społeczności lokalnej, aby aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości miasta.

Przez cały okres trwania naboru projektów mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie urzędników. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Współpracy i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Lęborku poprzez e-mail: bo@um.lebork.pl lub telefonicznie pod numerem 59 8637 763.

reklama

Źródło / Zdjęcie: Urząd Miejski w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link