16/06/2024
Aktualności Kultura

Publiczność usłyszy najpiękniejsze utwory Straussa

Publiczność usłyszy najpiękniejsze utwory Straussa

W Lęborskim Centrum Kultury Fregata odbędzie się koncert z cyklu „Latająca filharmonia” w wykonaniu orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Muzyczne wydarzenie zaplanowano na 26 lutego, a bilety są już w sprzedaży.

reklama

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod dyrekcją Aliny Ratkowskiej wystąpi w składzie 22 muzyków. W programie znajdą się najpiękniejsze utwory Johanna Straussa i inne przeboje muzyki klasycznej. Nie zabraknie żadnego z instrumentów, które występują w dużej orkiestrze symfonicznej: skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabasy, flet, obój, klarnet, fagot, trąbka, waltornie, puzon i perkusja. W zestawie instrumentów perkusyjnych będzie niespodzianka. Partię solową będzie miało zwykłe kowadło, które nadaje polce Johanna Straussa szczególnego uroku.

Współorganizatorami tego wydarzenia są powiat lęborski oraz miasto Lębork.  Sponsorem strategicznym jest Port Lotniczy Gdańsk imienia Lecha Wałęsy.

Koncert z cyklu „Latająca filharmonia” odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego, o godzinie 19:00 w Lęborskim Centrum Kultury Fregata przy ulicy Gdańskiej 12. Bilety w cenie 30 złotych dostępne są w kasie oraz na stronie www.lck-fregata.pl.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Filharmonia Sinfonia Baltica / Urząd Miejski w Lęborku

reklama
Poprzedni artykuł