03/03/2024
Aktualności

Powstaje świetlica i sala do fitnessu [Zdjęcia]

Powstaje świetlica i sala do fitnessu [Zdjęcia]

Kończą się prace przy budowie nowoczesnej świetlicy wiejskiej z salą fitness w Charbrowie w gminie Wicko. Warta prawie 3 mln zł inwestycja powstaje dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Obiekt ma być oddany do użytku w kwietniu.

reklama

Budowa tego wielofunkcyjnego budynku w Charbrowie rozpoczęła się jeszcze przed zeszłorocznymi wakacjami i realizowana jest przy boisku sportowym. Świetlica wiejska będzie obiektem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym, budowanym w tradycyjnej, murowanej technologii, jednak nie będzie podpiwniczona.

Na parterze znajdować się będzie główna sala świetlicy, przeznaczona do organizacji różnych uroczystości. Zaprojektowano też zaplecze socjalne, w tym kuchnię, szatnię i toalety, a także kotłownię i klatkę schodową prowadzącą na poddasze. Natomiast na poddaszu będzie funkcjonować sala fitness do ćwiczeń wraz z zapleczem sanitarnym, w tym szatniami, saunami, toaletami i prysznicami.

Dotychczas zakończono m.in. wylewanie płyt stropowych, schodów, zamontowano zbrojenie konstrukcji budynku. Wykonano już wszystkie prace murarskie. W obecnej chwili realizowane są roboty instalacyjne branży sanitarnej, elektrycznej oraz prace wykończeniowe. Każdy etap inwestycji jest pod stałą kontrolą inspektora nadzoru budowlanego.

Budowa świetlicy wiejskiej z salą fitness w Charbrowie ma zapewnić przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu. Mieszkańcy zyskają miejsce, gdzie będą mogli się spotykać, integrować i rozwijać swoje pasje. Przypomnijmy, że Charbrowo jest największą miejscowością gminną, która nie posiada jeszcze świetlicy.

Wykonawcą projektu jest Ogólnoeuropejska Firma Wielobranżowa Utena Marek Loewnau. Całkowity koszt Inwestycji wynosi 2,8 mln zł, z czego 2,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wkład własny gminy Wicko to 285 tys. zł. Planowane otwarcie świetlicy ma nastąpić w kwietniu.

Przypomnijmy również, że niedawno wystartowała budowa świetlicy w Roszczycach, a przetarg ogłoszono też na budowę budynku w Maszewku. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/01/18/budowa-pierwszej-swietlicy-juz-ruszyla/

reklama

Zdjęcia: Urząd Gminy w Wicku / Facebook / Dariusz Waleśkiewicz – wójt gminy Wicko

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *