03/03/2024
Aktualności Biznes

Jego projekt może zostać Budowlą Roku 2024

Jego projekt może zostać Budowlą Roku 2024

Projekt „Dom Las” Kuby Tomaszczyka, który pochodzi z Lęborka, zdobył już nagrodę Wienerberger’s Brick Award. W tym roku projekt został nominowany do nagrody ArchDaily, jako pretendent do Budowli Roku 2024.

reklama

Kuba Tomaszczyk to architekt, który zaraz po ukończeniu szkoły średniej wybrał się na podróż po świecie. W ten sposób zmienił swoją perspektywę postrzegania elementów różnych kultur w budownictwie i architekturze, które od zawsze go fascynowały.

Projekt „Dom Las” jest dziełem założonego przez Kubę Tomaszczyka Studia ọnụ. Dom miał początkowo powstać jako drewniana chatka na działce przy lesie dla dziadka architekta. Szybko jednak stał się czymś więcej. Budowla obecnie zbudowana jest z cegieł, czym architekt chciał nawiązać do stylu budownictwa na Pomorzu. Cegły ułożone są w ścianach w przeróżne wzory. Wnętrze budynku faktycznie przypomina przytulną chatkę w środku lasu. 

Projekt został nominowany w tegorocznej edycji ArchDaily Building of the Year. Na projekt domu w Nowej Wsi Lęborskiej można głosować w tym miejscu: https://boty.archdaily.com/us/2024/candidates/161104/forest-house-slash-studio-onu

reklama

Fot. Studio ọnụ

reklama

1 Komentarz

    Może lepiej brzmi „wybrał się w podróż po świecie”?

    8
    1

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *