18/05/2024
Aktualności

Wieczorny pożar pod Lęborkiem. Budynek doszczętnie spłonął

Wieczorny pożar pod Lęborkiem. Budynek doszczętnie spłonął

Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Chocielewku w gminie Nowa Wieś Lęborska. Budynek doszczętnie spłonął.

reklama

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w czwartek, 1 lutego, około godz. 18:30. Do palącego się budynku w Chocielewku wysłano dziewięć zastępów straży pożarnej – dwa JRG Lębork i siedem OSP. Akcja gaśnicza trwała cztery godziny.

– Po dojeździe jednostek na miejsce zdarzenia okazało się, że budynek był już całkowicie objęty płomieniami ognia – mówi mł. kpt. Radosław Wroński, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lęborku. – Strażacy podali prądy wody w natarciu na palący się budynek oraz prądy w obronie ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne podczas prowadzonych działań, w tym silny wiatr. Budynek gospodarczy uległ całkowitemu spaleniu, a także sprzęt warsztatowy i samochód dostawczy marki fiat ducato, który znajdował się wewnątrz. Zagrożone były też pobliskie dwa budynki mieszkalne, ale nie uległy żadnemu nadpaleniu, ani zniszczeniu.

Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić będąca na miejscu policja.

reklama

Zdjęcia: Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Lęborskiej / Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl

reklama