03/03/2024
Aktualności Kultura

Uczniowie  nic nie zapłacą za wycieczkę

Uczniowie  nic nie zapłacą za wycieczkę

Uczniowie klas siódmych szkół podstawowych w gminie Wicko mają możliwość skorzystać z wycieczki do Paryża. Wyjazd będzie kosztować gminę prawie 100 tysięcy złotych.

reklama

Z inicjatywy wójta gminy Wicko Dariusza Waleśkiewicza zostaje zorganizowany wyjazd dla siódmoklasistów z gminy do Paryża. Jest to już druga wycieczka uczniów do Paryża, którą zorganizowała i w całości opłaciła gmina Wicko.

W planie zwiedzania uczniowie mają takie atrakcje jak: zwiedzanie Wieży Eiffla, Wersalu, rejs po Sekwanie, spacer Polami Elizejskimi, a także wizyta na Luwrze. Projekt obejmuje około 50 uczniów ze szkół podstawowych gminy Wicko.

– Jednym z celów wyjazdu edukacyjnego jest rozwijanie umiejętności społecznych uczniów – podaje Agnieszka Kłosowska, koordynatorka projektu w Urzędzie Gminy Wicko. – Często podczas wyjazdów uczniowie pracują w grupach, co pomaga im rozwijać zdolności takie jak współpraca, komunikacja (również w języku obcym). To również okazja do przełamania barier, ponieważ dzieci z różnych środowisk mają możliwość współdziałania. Dodatkowo uczniowie mają okazję na żywo zobaczyć zabytki światowej klasy, jest to dla nich również żywa lekcja historii.

Razem z dziećmi pojadą nauczyciele w roli opiekunów. Wycieczka będzie kosztować gminę 97 tys. zł, jednak rodzice dzieci nie muszą dopłacić nawet złotówki. Udział w wyjeździe ejst całkowicie darmowy.

Fot. UG Wicko

reklama