03/03/2024
Aktualności Sport

Wójt spotkał się w celu wyznaczenia planów na nowe szlaki konne

Wójt spotkał się w celu wyznaczenia planów na nowe szlaki konne

Wójt gminy Wicko Dariusz Waleśkiewicz spotkał się z przedstawicielami Nadleśnictwa Lęborka, Leśnictwa Ulinia oraz z właścicielami stadnin konnych gminy Wicko. Celem spotkania były ustalenia dotyczące planowanych szlaków konnych.

reklama

Podobne przedsięwzięcie w grudniu miało miejsce w gminie Nowa Wieś Lęborska. Zostały wytyczone nowe szlaki konne oraz miejsca popasu dla jeźdźców i ich zwierząt. Więcej o tym przeczytacie tutaj: https://www.lebork24.info/2023/12/26/caly-powiat-przejedziecie-bez-zbaczania-z-trasy/

Do gmin przystosowanych do turystyki konnej zamierza przystąpić gmina Wicko. W tym celu przedstawiciele lasów i stadnin spotkali się z wójtem gminy Dariuszem Waleśkiewiczem.

– Na spotkaniu omówiono koncepcje stworzenia ogólnodostępnych szlaków jeździeckich, które będą przebiegały po malowniczych terenach gminy Wicko – informuje Klaudia Kaśnicka z Urzędu Gminy Wicko. – Wyznaczone trasy mają być bezpieczne i dogodne dla jeźdźców, przystosowane dla koni i stworzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.  Celem spotkań jest ustalenie i wyznaczenie szlaków konnych, tak aby zwiększyć bezpieczeństwo i rozwój turystyki konnej. Plany zakładają, że na szlakach powstaną miejsca przystosowane do obsługi ruchu turystycznego, które pozwolą na swobodny odpoczynek ludzi i zwierząt. Wszystko ma się odbywać w trosce o środowisko naturalne, minimalizując wpływ na krajobraz leśny.

Gmina Wicko zakłada, że środki na ten cel zostaną pozyskane z funduszy zewnętrznych, jednak na razie prace są dopiero na etapie planowania.

Fot. Dariusz Waleśkiewicz

reklama