14/04/2024
Aktualności Sport

Turniej w boccie dla osób z niepełnosprawnościami

Turniej w boccie dla osób z niepełnosprawnościami

Nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku zorganizowali turniej dla osób z niepełnosprawnościami z powiatu oraz okolicznych ośrodków. Zawodnicy grali turniej w boccię – paraolimpijską dyscyplinę sportową.

reklama

Boccia to nic innego jak gra w bule, przystosowana do możliwości osób z niepełnosprawnościami. W grze w boccię zawodnicy mogą przyjmować dowolne pozycje podczas rzutu kulą, a sam rzut nie musi odbywać się w żaden sztywno określony sposób. Oznacza to, że nawet osoby, które nie mają możliwości wykonać rzutu ręką, mogą grać w tę grę.

Lęborski turniej odbył się 10 stycznia około godziny 10 w budynku SOSW. Na zawody przyjechali zawodnicy z wielu okolicznych Domów Pomocy Społecznej oraz stowarzyszeń. Pośród uczestników byli reprezentanci: DPS nr 1 i DPS nr 2 z Lęborka, podopieczni ŚDS Lwiątko i Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, a także uczniowie SOSW w Lęborku oraz SOSW w Damnicy.

– Turnieje na mniejszą skalę organizujemy właściwie co miesiąc już od jakiś 5 lat, z wyłączeniem okresu pandemii – mówi Leszek Leciejewski, nauczyciel oraz jeden z organizatorów wydarzenia. – Teraz spotkaliśmy się w większej grupie, żeby przywitać wspólnie Nowy Rok. Mamy plany zorganizować takie zawody dla znacznie większej ilości zawodników w maju tego roku. Chcemy wystąpić do burmistrza o zgodę na skorzystanie z miejskiej hali sportowej. Wtedy mogliby przyjechać wszyscy podopieczni i uczniowie z DPS-ów i SOSW-ów, a nie tylko kilka osób. W 2019 roku udało nam się coś takiego zorganizować. Wtedy nawet burmistrz i starosta brali udział w naszych zawodach. Mamy nadzieję, że teraz też będzie to możliwe.

reklama

Fot. Kacper Konopiński

reklama
POLECAMY
 
close-link