05/05/2024
Aktualności Sport

Pomimo śniegu ruszyli przez miasto [Zdjęcia]

Już po raz 31. na ulicach Lęborka odbyły się Biegi Mikołajkowe. Na starcie stawiło się 13 ekip, zarówno dziewcząt jak i chłopców, co jest rekordem w historii imprezy.

Rywalizacja sztafet odbyła się w Mikołajki, 6 grudnia, a na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych z powiatu lęborskiego: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 7, SP 8 z Lęborka oraz SP z Wicka, Maszewka, Nowej Wsi Lęborskiej, Leśnic, Szczenurzy, a także Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Bukowiny. Po raz pierwszy do zawodów przystąpiła też SP z Łebuni.

W kategorii sztafet dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się SP 7, drugie miejsce zajęła SP Wicko, trzecie SP Nowa Wieś Lęborska. Natomiast wśród chłopców już po raz trzeci z rzędu zwyciężyła SP Nowa Wieś Lęborska. Drugie miejsce przypadło SP 1, a trzecie SP 7.

Szkoły, które zajęły miejsca I-III, osobno w klasyfikacji dziewcząt i chłopców, otrzymały z rąk burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka oraz sekretarza miasta Mariana Kurzydło nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Ponadto wszyscy uczestnicy biegu otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów biegu, którymi byli Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stanisław Wiśniewski, właściciela Zakładu Fotograficznego WIFOT w Lęborku.

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborki /  Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.