14/04/2024
Aktualności

Gigantyczne kałuże niedługo znikną

Gigantyczne kałuże niedługo znikną

Skończą się problemy mieszkańców budynków przy ul. Grunwaldzkiej z wodą zalewającą po deszczach ich podwórka. Miasto zamierza zadbać o odprowadzenie wód opadowych.

Podwórko przy ul. Grunwaldzkiej 9-12 od dawna jest miejscem, na którym po intensywnych opadach deszczu tworzą się gigantyczne kałuże. Nie ma tam chodnika, a mieszkańcy muszą chodzić slalomem, żeby nie wpaść do wody lub błota. Problem zrobił się jeszcze bardziej uciążliwy w wyniku prowadzonych pracy rewitalizacyjnych. Kałuże uniemożliwiają mieszkańcom opuszczenie budynku, a w dodatku podmywają świeżo obrobione fundamenty.

Od dwóch lat mieszkańcom ul. Grunwaldzkiej, a także ul. Sienkiewicza starał się pomóc radny Rady Miejskiej Łukasz Kuriata, który twierdzi, że już za kilka dni sytuacja na podwórku ma ulec zmianie.

– Otrzymałem informację z Urzędu Miejskiego w Lęborku, że do około 6 grudnia problem zostanie całkowicie rozwiązany i nie będzie już zalewania podwórka – informuje Łukasz Kuriata, radny Rady Miejskiej w Lęborku. – Z tego co się orientuję to orynnowanie dachu budynku już jest, ale nie ma odprowadzania wody. Dlatego dochodzi do podtopień.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Lęborku, całe to podwórko jest przeznaczone do zrobienia w ramach programu rewitalizacji.

– O ile się nie mylę to wykonawca już przystąpił do tych prac – mówi Romuald Babul, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Jeszcze nie na całym podwórku, ale przynajmniej ta część przy budynku jest już wykonywana. Tam nigdy nie było chodnika, a w dodatku zaczęły się tam prace przy elewacji, trzeba było rozkopać to miejsce i położyć kolektor deszczowy. Rynny są już podłączone do kanalizacji deszczowej. Zrobił się tam plac budowy i ta woda była kłopotliwa bardziej niż wcześniej. Prace są przyspieszone, żeby na okres zimowy tych ludzi nie zostawić z chodzeniem po błocie.

Przypomnijmy, że prace remontowe przy ul. Grunwaldzkiej objęły jezdnię, chodniki oraz elewację budynków. Oprócz tego ma tam też powstać podwórze integracyjne z dużą ilością zieleni, miejscami postojowymi i oświetleniem. Przetarg na prace budowlane w budynkach wygrała lokalna firma Roman Pieper – Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego ROM-BUD z Lęborka.

reklama
reklama

Zdjęcia: Facebook / Łukasz Kuriata – profil publiczny

reklama

3 Komentarze

    Tak samo dzieje się na ul.Targowa 7 po opadach deszczu nie można wejść na posesję a w dniu dziejszym po opadach śniegu samo błoto,dziury nad dziurkami

    Kilkakrotnie zgłaszałem do wspólnot mieszkaniowych lecz teren podwórka nie należy do nich lecz do miasta natomiast miasto umywa ręce,dla Pana Burmistrza miasta natomiast to blachostka

    Ale najważniejsze że Janusz miejsce parkingowe bez kałuży sobie znalazł.

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link