15/07/2024
Aktualności

Lęborczanie dostaną nowe mieszkania

Lęborczanie dostaną nowe mieszkania

Rozpoczęły się prace przy budowie trzech budynków komunalnych przy ul. Malczewskiego w Lęborku. Łącznie w nowych blokach znajdować się będzie 48 mieszkań.

reklama

Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Malczewskiego 25-27 wpisuje się w rewitalizację tego obszaru Lęborka. Każdy z trzech budynków będzie się składał z 16 mieszkań komunalnych oraz windy. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie także teren wokół budynków.

Zamieszkają tam przede wszystkim osoby, które obecnie żyją w zbyt dużych mieszkaniach komunalnych, które nie odpowiadających ich potrzebom. To między innymi seniorzy, będący często osobami samotnymi, a także osoby niepełnosprawne, którym przeszkadzają bariery architektoniczne.

Przesiedlenie lokatorów dotychczasowych mieszkań komunalnych do mniejszych, ale bardziej komfortowych mieszkań, pozwoli lepiej zagospodarować zasoby komunalne. Zwalniane mieszkania zasiedlą liczniejsze rodziny, które oczekują na przydział mieszkania komunalnego. Pomoże to zmniejszyć liczbę osób oczekujących na miejskie lokum.

Przetarg na budowę łącznie 48 mieszkań komunalnych w trzech budynkach wygrało konsorcjum firm MZB Maciej Zaręba i Zakład Budowlany Dzida i Zaręba sp. j. z Lęborka. Koszt prac budowlanych wyniesie prawie 16,5 mln. zł. 85 procent kosztów budowy stanowi dotacja z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania mają zostać oddane do użytku do sierpnia 2025 roku.

reklama

Źródło / Zdjęcie: Urząd Miejski w Lęborku

reklama