16/06/2024
Aktualności

Budynek będzie nie do poznania [Wizualizacje]

Budynek będzie nie do poznania [Wizualizacje]

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Biblioteka Publiczna w Wicku zmienią swoje oblicze. Inwestycja będzie kosztować 2 mln zł. Na początku roku gmina zamierza ogłosić przetarg na jej realizację.

reklama

W ramach projektu wykonane będzie nowe pokrycie dachowe oraz stolarka okienna, a cały obiekt zyska nowoczesną elewację. Wnętrze biblioteki również zostanie wyremontowane. Budynek zyska też nową część – całoroczną szklaną oranżerię. Będzie ona wyposażona m.in. w wygodne meble i zieloną roślinność, które będą zachęcać do „zanurzenia się” w lekturze.

Urzędnicy mają nadzieję, że nowy wygląd budynku z pewnością zachęci mieszkańców gminy Wicko do częstszego korzystania z aktywności proponowanych przez GOKiS i bibliotekę.

– Bardzo się cieszę, że będziemy realizować projekt inwestycyjny, dzięki któremu nasze miejsce kultury, ośrodek edukacji przejdzie znaczącą zmianę – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko. – Naszym celem jest ciągłe unowocześnianie naszych placówek.

Ponadto 14 listopada złożono wniosek o remont wnętrza Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku w ramach naboru z funduszy unijnych. Celem inwestycji jest poszerzenie i urozmaicenie oferty kulturalnej oraz przeciwdziałanie ograniczeniom związanym z dostępem do kultury.

Zaplanowane prace obejmują remont sali głównej wraz z montażem nowego, elektrycznego systemu kurtyn scenicznych. Zostanie zakupiony również ekran multimedialny na scenę oraz ruchome podesty sceniczne. Ponadto korytarze, łazienki oraz pomieszczenie kuchenne zostaną wyremontowane. Koszt prac remontowo-adaptacyjnych pomieszczeń wewnętrznych został oszacowany na kwotę 1,3 mln zł.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 2 mln zł, które stanowi dofinansowanie pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To jednak nie koniec dobrych informacji.

reklama

Wizualizacje: Urząd Gminy w Wicku \ Dariusz Waleśkiewicz – wójt gminy Wicko

reklama