01/05/2024
Aktualności Sport

Medaliści triumfowali na PGE Narodowym

Drużyna z Lęborka, która składała się z członków jednej rodziny, wzięła udział i wygrała złoto na biegu Niepodległa Piątka, który miał charakter mistrzostw Polski w biegu na 5 kilometrów.

W ostatnią niedzielę przed Świętem Niepodległości zorganizowany został ogólnopolski bieg o randze mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km o nazwie Niepodległa Piątka. Zawody stanowią formę świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólny start w Niepodległej Piątce jest wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju.

Podczas tegorocznej edycji Niepodległej Piątki zawodnicy walczyli o najlepszy wspólny wynik. Oznacza to, że został obliczony średni czas wszystkich uczestników, który będzie porównywany podczas następnych edycji i będzie podstawą do bicia rekordów.

Jedną z konkurencji był bieg drużyn MIX z licencją, czyli drużyn, w których startowali zawodnicy bez względu na płeć. Lębork reprezentowali: Emil Dobrowolski, Piotr Pobłocki, Kamila Pobłocka-Dobrowolska i Katarzyna Pobłocka-Głogowska. Jest to duet sióstr Pobłockich, szwagier Emil Dobrowolski oraz ojciec sióstr Piotr Pobłocki, który startował w biegu mając prawie 60 lat.

Mimo to drużynie udało się uzyskać łączny czas biegu 1 godzina, 8 minut i 29 sekund, co było czasem o prawie całą minutę lepszym od drużyny, która zajęła drugie miejsce.