16/06/2024
Aktualności Kultura

Lęborczanie będą śpiewać gospel

Lęborczanie będą śpiewać gospel

Pierwszy koncert lęborskiego chóru gospel pod hasłem „Let’s Gospel” odbędzie się w   niedzielę w Lęborskim Centrum Kultury Fregata.  Bilety są do nabycia w kasie lub na stronie internetowej LCK. 

reklama

Chór działa od marca przy Lęborskim Centrum Kultury Fregata. Prowadzą go Anna Maria Jachimowicz i Mariusz Czajka, którzy są zawodowymi muzykami z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu chórów i zespołów wokalno-instrumentalnych. Oboje są wokalistami i nauczycielami oraz absolwentami Akademii Muzycznych.

Więcej o lęborskim chórze gospel czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/08/06/leborski-chor-gospel-chce-sie-powiekszyc/

Chórowi gospel towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Ariel Suchowiecki – instrumenty klawiszowe, Mateusz Jaremko – gitara, Paweł Pionk – gitara basowa, Maksymilian Kreft – perkusja i Michał Sasinowski – saksofon. Gościnnie wystąpią także soliści: Klaudia Groth, Monika Jarzębińska i Antoni Zamudio-Zeidler.

Pierwszy koncert w historii chóru będzie można usłyszeć już w niedzielę, 12 listopada, o godzinie 18 w Lęborskim Centrum Kultury Fregata. Bilety w cenie 20 złotych są dostępne są w kasie kina oraz za pośrednictwem strony internetowej placówki. Organizatorzy przypominają, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego   zachęcają do wcześniejszego nabywania wejściówek. 
Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku / LCK Fregata

reklama