02/12/2023
Aktualności Kultura

Pianistka zastąpi żywą legendę placówki

Pianistka zastąpi żywą legendę placówki

Lidia Nycz została nowym dyrektorem Powiatowego Ogniska Artystycznego i Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu Lęborskiego. Zastąpiła ona na tym stanowisku wieloletniego szefa tej placówki – Wojciecha Siedlika.

reklama

Lidia Nycz oprócz obowiązków dyrektora Powiatowego Ogniska Artystycznego, będzie również pełnić funkcję dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku. Nowa dyrektor zapowiedziała kontynuację dzieła Wojciecha Siedlika, emerytowanego dyrektora, który w dalszym ciągu będzie pracował w szkole w charakterze nauczyciela w klasach klarnetu i saksofonu. Jak przyznała Lidia Nycz, objęcie takiej funkcji po wieloletnim, świetnym dyrektorze to duże wyzwanie i odpowiedzialność.

– Pan Wojciech Siedlik to żywa legenda tej szkoły muzycznej – mówi Lidia Nycz, nowa dyrektor PSM/POA w Lęborku. – Osoba, która dzięki swojej pracy, ale również cechom charakteru, stworzyła nie tylko sprawnie działającą instytucję edukacji muzycznej, ale również miejsce, w którym zarówno nauczyciele, pracownicy obsługi, ale przede wszystkim dzieci i młodzież, czują się niemal jak w domu. To ma ogromne znaczenie dla jakości edukacji w tak delikatnej materii jaką jest sztuka.

Lidia Nycz jest absolwentką szkoły, której obecnie szefuje. Następnie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Słupsku, kierunek wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej, a następnie wydział instrumentalny w klasie fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu.

– Pracuję w zawodzie od 25 lat – informuje Lidia Nycz. – Od zawsze ogromną radość sprawiało mi organizowanie wszelkiego rodzaju artystycznych przedsięwzięć, w tym koncertów charytatywnych. Uważam, że człowiek nie żyje sam dla siebie i powinien wszelkie posiadane umiejętności i talenty wykorzystywać dla innych.

Szkoła i Ognisko będą zachęcały do udziału w koncertach, działaniach charytatywnych, będą rozwijały współpracę z podobnymi jednostkami poza powiatem lęborskim, organizując m.in. wspólne przedsięwzięcia wykonawcze. Pojawią się również z koncertami w środowiskach senioralnych. Kontynuowana ma być współpraca z utytułowanymi muzykami w zakresie organizowania warsztatów dla młodzieży. 

Źródło / Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Lęborku

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *