03/03/2024
Aktualności

Pożar domu w Rekowie Lęborskim

Pożar domu w Rekowie Lęborskim

W czwartkowy wieczór, 26 października, wybuchł pożar domu w Rekowie Lęborskim, w gminie Nowa Wieś Lęborska. Trwa akcja gaśnicza straży pożarnej.

Strażacy dostali zgłoszenie dotyczące pożaru dziś wieczorem, około godziny 19.  Ogień pojawił się na parterze dwukondygnacyjnego budynku w Rekowie Lęborskim.

– Pożar wybuchł w pokoju o powierzchni 20 km kw., w jednym z mieszkań budynku jednorodzinnego typu bliźniak – mówi st. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy KP PSP w Lęborku. – Jedna osoba została ewakuowana przed naszym przyjazdem. Udzieliliśmy jej pomocy, łącznie z podaniem tlenu i wsparciem psychologicznym. Następnie ta osoba została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewieziono ją do szpitala na dalsze badania diagnostyczne. Najprawdopodobniej doszło do podtrucia gazami pożarowymi. Ratownicy przeszukali też cały budynek w celu dokładnego sprawdzenia pod względem osób poszkodowanych. Na chwilę obecną trwa dogaszanie, ale sytuacja jest już opanowana.

Na miejscu działania prowadzi pięć zastępów straży pożarnej – trzy z JRG Lębork i po jednym z OSP Tawęcino i OSP Łebień.

reklama
reklama

Zdjęcie: archiwum \ Piotr Sikora

reklama