18/05/2024
Aktualności Sport

Kolejna edycja Grand Prix International Karate przed nami

Kolejna edycja Grand Prix International Karate przed nami

Lębork po raz kolejny będzie gościł zawodników karate na międzynarodowych zawodach w tej sztuce walki pod patronatem Polskiej Unii Karate. Na wydarzenie przybędzie około 470 zawodników z 25 klubów.

reklama

Zawody odbędą się 28 października w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Piotra Skargi w Lęborku. Będzie to już IX edycja cyklu Grand Prix International Karate, która będzie odbywać się w naszym mieście. Głównym organizatorem wydarzenia jest lęborski klub karate Shotokan.

– Wszystko będzie odbywało się zgodnie z wytycznymi World Karate Federation, więc zawody należy brać na poważnie – mówi Piotr Pobłocki, prezes i główny trener klubu Shotokan. – Na miejsce przyjedzie 25 sędziów z całej Polski, którzy zostali powołani z ramienia Polskiej Unii Karate. Unia ta to jedyny związek sportowy w całym kraju, który ma uprawnienia, żeby rozgrywać zawody karate olimpijskiego.

Pierwsze konkurencje rozpoczną się o godzinie 9.00, natomiast oficjalne otwarcie ma się odbyć o godzinie 12.00.

– Zawodnicy będą brać udział w 118 różnych konkurencjach – podaje prezes Pobłocki. – Kategoria najmłodszych, czyli U6, to kategoria dla 6-latków, natomiast najstarsi, tzw. „mastersi”, to zawodnicy 35+. Jest zatem bardzo duży przekrój wiekowy zawodników, dlatego aż tyle kategorii zawodów.

Podczas grand prix dostępne będą 4 lub 5 mat, na których zawodnicy będą walczyć o miejsce na podium jednocześnie. Planowane zakończenie z ogłoszeniem wyników ma odbyć się o godzinie 19.00. Wstęp na wydarzenie wolny.

Fot. Klub Karate Shotokan, zdjęcie archiwalne

reklama
POLECAMY
 
close-link