06/05/2024
Aktualności Sport

Najlepsi strzelcy zaprezentowali się w “Baltic Cup”

Łeba po raz kolejny stała się miejscem międzynarodowej rywalizacji strzelców w konkurencji karabinów i pistoletów pneumatycznych „Baltic Cup”. Dwie zawodniczki pobiły rekordy Polski.

Pierwsze konkurencje ruszyły w czwartek 19 października. Łącznie wzięło w nich udział ponad 320 zawodników i zawodniczek z 33 różnych klubów strzeleckich, a także przedstawiciele kadry narodowej w kategoriach seniorów i juniorów. Była to już XIX edycja konkurencji z cyklu „Baltic Cup”, której pierwsze edycje były pod nazwą „Puchar Ziemi Lęborskiej”. Organizatorem wydarzenia jest Klub Strzelecki Lider-Amicus z Lęborka oraz Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

– „Baltic Cup” w Łebie to jeden z etapów kwalifikacji do kadry narodowej w tej dziedzinie – mówi Rober Biczkowski, prezes Klubu Strzeleckiego Lider-Amicus. – Łącznie było 14 konkurencji, 7 przy użyciu pistoletów pneumatycznych i 7 przy użyciu karabinów pneumatycznych. Dwóm zawodniczkom udało się w ten weekend pobić rekordy Polski, a jedna z nich była tylko o kilka setnych punktu od pobicia rekordu świata.

Rekordzistkami są Aneta Stankiewicz z bydgoskiego klubu Zawisza, która ustanowiła rekord w strzelaniu z karabinu pneumatycznego, zdobywając 635 punktów oraz Aleksandra Brzegowa z klubu Promień Bochnia, która zdobyła 368 punktów w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego młodziczek.

– „Baltiic Cup” to nie jedyne wydarzenie tego typu – kontynuuje Robert Biczkowski. – W najbliższym czasie spodziewamy się podobnej rangi zawodów w Białymstoku i we Wrocławiu. Ponadto w Łebie poza główną konkurencją, były również zawody o „Amicus Cup”, czyli w zasadzie puchar naszego klubu. Każdy z zawodników brał więc udział w dwóch różnych konkurencjach przy jednej okazji.

Z lęborskich medalistów i medalistek możemy wyróżnić Jakuba Kozłowskiego, który zajął drugie miejsce w konkurencji strzelania z karabinów pneumatycznych juniorów. Warte wyróżnienia są także Paulina Wrońska i Julia Dąbrowska, które zajęły kolejno czwarte miejsce w karabinie pneumatycznym kobiet oraz czwarte miejsce w karabinie pneumatycznym młodziczek

Jakub Kozłowski zajął drugie miejsce w kategorii karabin pneumatyczny juniorów, w karabinie pneumatycznym kobiet czwarte miejsce zdobyła Paula Wrońska, a Julia Dąbrowska zajęła miejsce tuż za podium w karabinie pneumatycznym młodziczek.