05/05/2024
Aktualności Sport

Mamy rekord Polski na pięć kilometrów

58-letni biegacz Piotr Pobłocki z Lęborka, został nowym rekordzistą Polski w kategorii Masters na pięć kilometrów. Rekord ustanowił podczas III Biegu Wilka Kociewskiego – najszybsza leśna 5-tka w Skórczu, który odbył się 1 października.

Pobłocki trasę biegu pokonał w 16 minut i 15 sekund, bijąc rekord Polski w kategorii M55. Natomiast w kategorii open był ósmy.

Lęborski biegacz na podium stanął w towarzystwie swoich córek. Drugie miejsce zdobyła Kamila Pobłocka-Dobrowolska, a trzecie miejsce przypadło Katarzynie Pobłockiej-Głogowskiej, która osiągnęła jednocześnie swój własny rekord życiowy, pokonując pięć kilometrów w czasie 17 minut i 42 sekund.

Wśród reprezentantów UKS Ekonomik Maratończyk Lębork, na starcie stanął też zięć Piotra Pobłockiego – Emil Dobrowolski, który zajął czwarte miejsce w kategorii open z wynikiem 15 minut i 23 sekundy.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety walczyli o puchary i nagrody finansowe za pierwsze trzy miejsca. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Adam Ochnik z Kawek z czasem 14 minut i 47 sekund, natomiast drugie i trzecie miejsce przypadły kolejno Mateuszowi Niemczykowi ze Starogardu Gdańskiego (14:54) i Krzysztofowi Zielińskiemu z Gdyni (15:03).

Rywalizację kobiet wygrała Marta Łagownik z Gdańska, osiągając czas 16 minut i 49 sekund.

W biegach wzięła udział także żona Piotra Pobłockiego, Bożena, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii K50 z czasem 21 minut i 35 sekund oraz trzynaste w klasyfikacji open kobiet.