02/12/2023
Aktualności

Prace idą zgodnie z planem [Zdjęcia]

Prace idą zgodnie z planem [Zdjęcia]

Postępują prace związane z budową półkilometrowej ulicy Mieszka I bis (Władysława IV). Inwestycja warta prawie 1,5 mln złotych ma zostać oddana do użytku do końca listopada.

W ramach zaplanowanych prac powstać ma droga o długości 470 m z asfaltową nawierzchnią o szerokości 5,5 metra oraz szerokimi na 2 metry chodnikami. W projekcie są także zjazdy oraz 64 miejsca parkingowe. Zanim pojawi się nowy asfalt, zbudowany zostanie system kanalizacji deszczowej, a także sieć ciepłownicza, którą położy Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

reklama

Ulica Mieszka I bis będzie miała swój początek przy rondzie Mieszka I, Władysława IV i Kusocińskiego i będzie się włączać do ulicy Mieszka I pomiędzy budynkami nr 5 i 6. Odciąży skrzyżowanie ulic Krzywoustego i Kaszubskiej oraz ul. Obrońców Wybrzeża, a bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych, znacząco się poprawi.

Nowa droga zapewni najkrótsze połączenie  pomiędzy tzw. osiedlem wojskowym a Szkołą Podstawową nr 5 i innymi częściami miasta. Ulica umożliwi też dojazd do nowych terenów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe, gdzie trwa intensywna budowa domów wielorodzinnych.
Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/08/14/mury-szybko-pna-sie-do-gory-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2023/07/12/lebork-dostal-27-mln-zl-na-budowe-120-mieszkan-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2023/06/17/zamieszkaj-przy-ul-mieszka-i/

Łączny koszt inwestycji to 1,4 mln zł, z czego 50 proc., pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski z Gdańska. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a oddanie ulicy do użytku ma nastąpić do 30 listopada.
Więcej o budowie ulicy Mieszka I bis czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/06/30/inwestycja-pomoze-odkorkowac-wazne-skrzyzowanie/
https://www.lebork24.info/2023/03/15/lepszy-dojazd-dla-mieszkancow/

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama