15/07/2024
Aktualności

Poseł przywiózł pieniądze dla samorządów

Poseł przywiózł pieniądze dla samorządów

Samorządy z powiatu lęborskiego otrzymały prawie dziewiętnaście milionów złotych w ramach rządowego programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Symboliczne czeki przywiózł do Lęborka na spotkanie z samorządowcami Piotr Müller, poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i rzecznik prasowy rządu.

reklama

Spotkanie z ministrem zorganizowano w sobotę, 16 września, w Urzędzie Miejskim w Lęborku. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, w tym m.in.: burmistrz Lęborka Witold Namyślak, wójtowie gmin powiatu, wicestarosta powiatu lęborskiego Edmund Głombiewski oraz burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński. Odebrali oni w sposób symboliczny czeki na kwoty, które mają pokryć kluczowe inwestycje w regionie. Pieniądze zostały przyznane dla naszego powiatu, ponieważ w tym regionie w czasach PRL funkcjonowało wiele Państwowych Gospodarstw Rolnych.

– Państwo zdecydowało się wesprzeć te regiony, które szczególnie mocno dotknięte są negatywnymi skutkami niekompetentnego przekształcania Państwowych Gospodarstw Rolnych w latach dziewięćdziesiątych – ogłosił Piotr Müller. – Jest to już kolejna edycja programu wsparcia dla takich regionów. Państwo dofinansowuje inwestycje z zerowym wkładem własnym jednostek lokalnych. Oznacza to, że inwestycje w pełni zostaną pokryte ze środków przeznaczonych na Polski Ład.

Kwota dofinansowań przyznanych na nadchodzące inwestycje to 18,9 mln zł. Zostaną one przeznaczone między innymi na: termomodernizację szkół podstawowych w Maszewie Lęborskim i w Łebuni, budowę ulicy 8 maja w Lęborku wraz z kanałem deszczowym i przebudową gazociągu. Sfinansowany zostanie też pierwszy etap budowy kanalizacji w Kębłowie Nowowiejskim, Łowczu i Nowej Wsi Lęborskiej, budowa nowoczesnej świetlicy w Maszewku, a także na kilka innych projektów.

Wszyscy zebrani samorządowcy wyrazili swoją wdzięczność za przekazanie środków na inwestycje w regionie.

– Bardzo dziękujemy panie ministrze – dziękował wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka – Jednocześnie liczymy, że za rok będziemy mogli powtórzyć to spotkanie. Te środki są kluczowe dla rozwoju gminy Cewice, ponieważ pozwolą odciążyć budżet i tym samym pozwolić zagospodarować część wolnych środków gdzie indziej.

reklama

Grafika: Facebook / Piotr Müller

reklama

3 Komentarze

    Mam wrażenie że już za chwileczkę już za momencik Witek wystartuje z list PiS

    Znaczy, pan Miller robi sobie spotkanie wyborcze za pieniądze z naszych podatków? Oj panowie burmistrzowie wstyd…

    6
    1

    Temu z lewej żołnierzowi mafii jakby żyłka zaraz miała pęknąć

Komentarze są wyłaczone