16/06/2024
Aktualności Sport

Pobili rekord frekwencji [Zdjęcia]

Pobili rekord frekwencji [Zdjęcia]

XIV edycję Olimpiady Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowano w piątek, 15 września, na stadionie sportowym w Charbrowie. Jest to wydarzenie, które cieszy się dużą popularnością nie tylko w powiecie lęborskim, ale w całym województwie.

reklama

Impreza rozpoczęła się w piątek tuż przed godziną 10.00. Niczym podczas prawdziwych igrzysk olimpijskich – zmagania zapoczątkowało uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego.

Głównym celem olimpiady jest zapewnienie atrakcji sportowych na świeżym powietrzu dla osób z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościami. Nie oznacza to jednak, że impreza nie przyciąga innych osób. – W tym roku pobiliśmy rekord – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko. – Na zawody zapisało się ponad 600 zawodników, a gości, którzy nie biorą udziału w zawodach również nie brakuje. Cieszymy się taką popularnością tego wydarzenia. Uważam, że to najlepsza impreza, jaką nasza gmina organizuje.

Na miejscu obecne były stowarzyszenia z całego województwa. Uczestnicy i goście mieli do dyspozycji wiele atrakcji. Były dmuchańce, hot dogi i popcorn, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, pokaz armaty przeciwlotniczej ZU-23-2 z jednostki wojskowej w Siemirowicach oraz przejażdżki konno. Dla wszystkich dostępne były również ciasta oraz woda. Wszystko było dostępne nieodpłatnie. Każdy więc mógł korzystać z atrakcji podczas wydarzenia do woli.

– Jeśli chodzi o same atrakcje sportowe, stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę – objaśnia wójt Waleśkiewicz. – Nie wyłanialiśmy zwycięzców, ponieważ każdy uczestnik jest zwycięzcą. Dla każdego był przygotowany medal.

reklama

Zdjęcia: Kacper Konopiński

reklama