18/05/2024
Aktualności Sport

Pieszo lub rowerem, a nie samochodem

Pieszo lub rowerem, a nie samochodem

Jeszcze dzisiaj będą trwały zapisy na rajd pieszy i rajd rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Trasy rajdów są zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić zwiedzić najistotniejsze punkty na mapie Lęborka i okolic. Grupy rajdowe będą prowadzone przez przewodników turystycznych.

reklama

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, która odbywa się co roku w dniach 16-22 września od 2002 roku. Jest to główna kampania informacyjna Komisji Europejskiej w sprawach zmniejszania emisji spalin w miastach oraz promowania ekologicznych i niskoemisyjnych form transportu. W ramach tej akcji w Lęborku organizowane są wspomniane rajdy, które wystartują we wtorek, 19 września o godzinie 10:00.

Trasa rajdu pieszego ma około 7 km długości, natomiast trasa rowerowa około 25 km. Są to odcinki przewidziane dla amatorów rajdów pieszych i rowerowych, więc każdy powinien być w stanie sprostać temu wyzwaniu. Na trasie rajdów znajdują się ni tylko miejsca w Lęborku, lecz także obszary w gminie Nowa Wieś Lęborska oraz w gminie Łęczyce. Przewodnikiem grupy pieszej będzie Tadeusz Krawczyk – przewodnik turystyczny, natomiast grupa rowerowa będzie jechać pod przewodnictwem Adama Matuszka – organizatora turystyki rowerowej.

Początek obu tras znajduje się na placu Pokoju w Lęborku i oba rajdy zakończą się na terenie dawnych basenów w Lęborku, gdzie o godzinie 13:00 zaplanowany jest posiłek regeneracyjny dla wszystkich uczestników.

reklama
reklama

2 Komentarze

    Idę …..pieszo ….

    Tylko dlaczego informację o zapisach widzę dopiero po czasie

Komentarze są wyłaczone