18/05/2024
Aktualności Kultura

To będzie festiwal wartościowych filmów

To będzie festiwal wartościowych filmów

Najmłodsi mieszkańcy powiatu lęborskiego będą mogli za darmo obejrzeć w kinie Fregata najlepsze nowe polskie filmy adresowane do dzieci. Pokazy odbędą się w ramach 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, podczas którego organizowana jest sekcja Gdynia Dzieciom. Filmy z tej sekcji będzie właśnie można obejrzeć w Lęborku.

reklama

W Lęborku przegląd filmów jest organizowany po raz dwunasty. Filmy będzie można oglądać w dniach 18-22 września o godzinie 9:00 i 10:30. Na każdy dzień jest przygotowany inny zestaw filmowy. Pośród filmów są takie tytuły jak: „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry”, „Nawet myszy idą do nieba”, filmy z cyklu „Namaluj mi bajkę…” Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz oraz wiele innych tytułów. Grupy wiekowe, dla których będą przygotowane seanse to dzieci w wieku przedszkolnym, klasy I-III oraz klasy III-VIII.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Pomorską Fundacją Filmową. Gdynia Dzieciom została dofinansowana ze środków Polskiego Instytutu Filmowego.

Wstęp na seanse jest bezpłatny, natomiast o wstępie grup decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie LCK Fregata, a rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 59 8622 530.

reklama
reklama